Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

21.11.2012 14:34

Izvēlies Latviju!

Latvijas Zaļā partija (LZP) aizvadītajā valdes sēdē nolēmusi atbalstīt visas iniciatīvas, kas vērstas uz Latvijā ražotas produkcijas noieta veicināšanu pašmāju tirgū.

Ik pa laikam mūsu redzeslokā nonāk dažādas kampaņas, kuras aicina latviešus būt patriotiskiem, iegādājoties dažādas sadzīves un pārtikas preces. Un tā kā Latvijas Zaļā partija vienmēr ir iestājusies par ekoloģiski tīru vidi, pārtiku un ilgtspējīgu saimniekošanu, tikai loģiska ir vēlēšanās un gatavība atbalstīt jebkuru centienu popularizēt Latvijas preci.

LZP valde tikšanās laikā ar kampaņas „Nepērc Svešu” pārstāvjiem atzinusi to par zaļu un Latvijas labklājību stimulējošu kampaņu un vēlas to iespēju robežās atbalstīt.

Jo vairāk patērēsim pašu saražoto, jo vairāk naudas paliks mums pašiem. Katru reizi, nopērkot Latvijā audzēto tomātu, gurķi vai apģērbu, mēs palīdzam saglabāt darbavietas mūsu tautiešiem šajā zemē, mēs tādējādi palīdzam arī mūsu bērniem nākotnē dzīvot labāk vai varbūt pat vienkārši „dzīvot Latvijā”. Nediskutējot par to, cik mums katram ir atšķirīgi vai vienādi uzskati par naudas vērtību, iegādājoties Latvijas ābolus, piemēram, kādu ģimeni laukos mēs nodrošinām ar siltu ēdienu un iespēju iegādāties visu nepieciešamo skolai saviem bērniem.

Tāpēc Latvijas Zaļā partija aicina ikvienu iedzīvotāju atbalstīt Latvijas ražotājus un nepirkt svešu! Tai pašā laikā LZP arī apzinās, ka mērķis ir grūti sasniedzams, ja trūkst valsts atbalsta savējiem, tāpēc LZP līdzpriekšsēdētājs Raimonds Vējonis apņēmies sagatavot grozījumu priekšlikumus iepirkuma likumā, kas palīdzētu vietējiem ražotājiem būt konkurētspējīgajiem pašmāju tirgū.

Es vēlos mudināt būt atbildīgiem savās izvēlēs un lēmumos. Ikvienam jābūt iespējai un arī vēlmei iesaistīties valsts labklājības celšanā, tāpēc, valdībai jārūpējas, lai likums būtu tāds, kas pašmāju produkcijai ļauj būt konkurētspējīgai vietējā tirgū. Bet savukārt iedzīvotāji tādējādi būtu vienlīdzīgas izvēles priekšā starp Latvijā vai ārvalstīs ražotu preci. Nacionālpatriotismam nebūtu jābūt tikai turīgo cilvēku vai svētku reižu privilēģijai”, tā Raimonds Vējonis.

Kustības "Nepērc svešu!" idejas pamatā ir aicinājums iedzīvotājiem atbalstīt vietējos uzņēmumus. Izvēloties Latvijā ražotos produktus, "sildām" Latvijas ekonomiku un vairojam katra Latvijas iedzīvotāja un valsts kopējo labklājību.

Patlaban kustībā iesaistījušies vairāki Latvijas pārtikas un dzērienu ražošanas nozares uzņēmumi - "Lāči", "Karavela", "Zemitāni", "Mūsmāju Dārzeņi", "Latvijas Piens", "Rēzeknes gaļas kombināts", "Zilā Lagūna", "Vecsiljāņi", "Tērvete", "Užavas alus", "Vinnis", "Valmiermuižas alus", "Livonia", "Bauskas alus", "Jelgavas dzirnavas", "Brālis" un "Piebalgas alus".