JaunumiJaunumi

19.02.2018 14:52

Aizsardzības ministrija akreditē Baltkrievijas aizsardzības atašeju

2017. gada decembrī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis pēc Baltkrievijas aizsardzības ministra ģenerālleitnanta Andreja Ravkova (Andrei Ravkov) uzaicinājuma uzturējās darba vizītē Baltkrievijā, pārrunājot divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, Latvijas aizsardzības nozares prioritātes, NATO paplašināto klātbūtni Latvijā un reģiona drošības situāciju.

Latvijā jau vairākus gadus ir akreditēti Baltkrievijas aizsardzības atašeji. Aizsardzības atašeji ir nozīmīgs atbalsts praktiskās aizsardzības sadarbības īstenošanā ar ārvalstīm. Ārvalstu aizsardzības atašeji veicina un sekmē divpusējo sadarbību starp pārstāvēto valsti un Latviju.

Latvijas un Baltkrievijas Aizsardzības ministrijas 2016. gada decembrī parakstīja vienošanos par sadarbību aizsardzības jomā, tādējādi stiprinot valstu divpusējās attiecības. Vienošanās paredz veicināt valstu sadarbību tādās jomās kā starptautiskā drošības un aizsardzības politika, gaisa telpas novērošana, NATO programmas Partnerattiecības mieram aktivitātes, militārā medicīna, kā arī vides aizsardzība, kultūras un sporta aktivitātes bruņotajos spēkos.

Savukārt 2017. gadā valstis parakstīja vienošanos par informācijas apmaiņu attiecībā uz gaisa telpas izmantošanu 15 km pierobežas zonā, kuras ietvaros Latvijas un Baltkrievijas gaisa spēki katru dienu apmainās ar informāciju par plānotajiem gaisa kuģu lidojumiem 15 km zonā gar abu valstu robežām.

Tāpat sekmīga bijusi valstu sadarbība bruņojuma kontroles jomā. Lai palielinātu atklātumu un uzticību kaimiņvalstu starpā, 2004. gadā Latvija un Baltkrievija noslēdza divpusēju vienošanos par papildu uzticības un drošības pasākumiem. Šī vienošanās paredz papildu bruņojuma kontroles vizīšu uzņemšanu, detalizētāku informācijas apmaiņu par bruņotajiem spēkiem, ekspertu tikšanos un militāro mācību apmeklējumus.