JaunumiJaunumi

16.09.2016 17:49

Aizsardzības ministrs R.Bergmanis ar Lietuvas kolēģi vienojas par sadarbību aizsardzības jomas iepirkumu sinhronizācijā

15.septembrī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS/LZP) un Lietuvas aizsardzības ministrs Jozus Oleks tikšanās laikā Marijampolē, Lietuvā parakstīja komunikē par aizsardzības iepirkumu sinhronizēšanu, lai attīstītu tās kaujas spējas, kas stiprina reģionālo drošību un NATO atbalsta un atturēšanas iniciatīvas Latvijā un Lietuvā, kā arī veicinātu sadarbību un savietojamību.

“Šīsdienas dokumenta parakstīšana ir vēsturisks notikums, jo īpaši pēc Baltijas valstīm nozīmīgajiem Varšavas samita lēmumiem. Mēs stiprināsim sadarbību, lai mūsu bruņoto spēku ekipējums un bruņojums būtu savietojams ne tikai Latvijas un Lietuvas, bet arī visa reģiona ietvaros,” norāda aizsardzības ministrs.

Komunikē paredz sinhronizēt aizsardzības jomas iepirkumus, nodrošināt informācijas apmaiņu par aizsardzības spēju attīstību un iepirkumiem, kā arī organizēt tikšanās un sarunas ar industrijām, rīkot seminārus un darba grupas ar dažādu valstu, institūciju, organizāciju un uzņēmēju dalību.

Ministrs vizītes laikā apmeklēja arī Lietuvas Dižkunigaiša Viteņa loģistikas bataljonu Marijampolē, kur tikās ar bataljona vadību un iepazinās ar bataljona uzdevumiem.