JaunumiJaunumi

09.06.2017 08:45

Aizsardzības ministrs R.Bergmanis ASV pārrunā Latvijas ieguldījumu aizsardzības spēju veicināšanā

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS/LZP) no 5. līdz 8. jūnijam aizvadīja darba vizītē Vašingtonā, ASV, tikās ar ASV senatoriem un domnīcu pārstāvjiem.

Tikšanos laikā tika runāts par Latvijas ieguldījumu aizsardzības spēju veicināšanā, reģionālās drošības izaicinājumus, kā arī divpusējo sadarbību ar ASV un ASV plānus klātbūtnei Eiropā.

Tāpat vizītes ietvaros aizsardzības ministrs apmeklēja ASV domnīcas “Atlantic Council” un Lietuvas Aizsardzības ministrijas rīkoto konferenci par turpmāko aizsardzības un atturēšanas politiku Ziemeļeiropā un piedalījās paneļdiskusijā par Baltijas valstu ieguldījumu alianses aizsardzības spēju stiprināšanā.

Vienlaikus darba vizītē ASV uzturējās arī Lietuvas aizsardzības ministrs Raimundas Karoblis (Raimundas Karoblis) un Igaunijas aizsardzības ministrs Margus Tsahkna (Margus Tsahkna).

Sadarbība ar ASV ir viena no Latvijas aizsardzības politikas divpusējo attiecību prioritātēm. Kopš 2014. gada ASV nodrošina pastāvīgu militāru klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā, tādējādi apliecinot ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā un veicinot mieru un stabilitāti reģionā.