JaunumiJaunumi

07.11.2016 18:15

Aizsardzības ministrs R.Bergmanis darba vizītē apmeklē Afganistānu

6.novembrī, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS/LZP) ieradās vizītē Afganistānā, kur apmeklēs Kabulu un Mazarišarīfu.

R.Bergmanis vizītes laikā tiksies ar Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, kas pilda dienesta pienākumus Mazarišarīfā apmācības operācijā “Resolute Support”, pārrunās ar viņiem dienesta aktualitātes, pasniegs piemiņas medaļas par piedalīšanos starptautiskajās operācijās, kā arī piedalīsies piemiņa pasākumā pie kritušo karavīru memoriāla.

Aizsardzības ministrs tiksies arī ar apmācību operācijas “Resolute Support” komandiera vietnieku ģenerālleitnantu Sendiju Storiju (Sandie Storrie), kā arī Apmācības, atbalsta un padomdevēju Ziemeļu štāba komandieri brigādes ģenerāli Hārtmutu Renku (Hartmut Renk), lai pārrunātu apmācību operācijas norisi un Latvijas ieguldījumu.

Tāpat R.Bergmanis apmeklēs Afganistānas Reģionālā apvienotā vadības un koordinācijas centru un tiksies ar tā vadību, lai pārrunātu Afganistānas armijas izaugsmi un apmācības operācijas sniegtās iespējas.
Pašlaik Afganistānā operācijā „Resolute Support” dien 24 Nacionālo bruņoto spēku karavīri, kas izvietoti Marmalas bāzē Mazarišarīfā un Kabulā, kur ieņem padomdevēju un dažāda līmeņa štābu virsnieku un instruktoru amatus, apmācot un sniedzot atbalstu Afganistānas armijai.

NATO apmācības operācija “Resolute Support”, kurā piedalās arī Latvija, darbību sāka 2015.gada 1.janvārī.
Apmācību jomā Latvijas karavīri atbalsta Afganistānas Nacionālās armijas 209.korpusa štābu un Inženieru skolu un kā padomdevēji darbojas arī alianses apmācības spēku izveidotajā Reģionālajā apvienotajā vadības un koordinācijas centrā, kas nodarbojas ar Afganistānas drošības spēku apmācības koordināciju un informācijas apmaiņu Ziemeļu reģionā, kurā vadošā valsts ir Vācija. Latvija nodrošina arī militāro policistu dalību Daudznacionālajā Militārās policijas rotā, kā arī gaisa atbalsta kontrolieru grupu Ātrās reaģēšanas rotā.