JaunumiJaunumi

05.11.2016 18:26

Aizsardzības ministrs R.Bergmanis darba vizītē apmeklē Bausku

4. novembrī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS/LZP) devās reģionālajā vizītē uz Bausku, kur tikās ar Bauskas novada domes vadību, lai pārrunātu aktuālos sadarbības jautājumus.

R. Bergmanis piedalījās pasākumā “Latviešu karavīrs laikmetu griežos”, kura ietvaros Bauskas Kultūras centrā vadīja lekciju jauniešiem par valsts aizsardzību “Kā mēs sargājam Latviju?”. Lekcijas laikā jaunieši varēs uzzināt par Latvijas aizsardzības spējām un to stiprināšanu, jauno Valsts aizsardzības koncepciju un NATO Varšavas samita lēmumiem, karavīru rūpēm par vides aizsardzību Ādažu poligonā, kā arī aizsardzības nozares aktualitātēm un īstenotajiem projektiem. Tāpat ministrs ar jauniešiem pārrunās to, kādas ir viņu iespējas iesaistīties valsts aizsardzībā.

Pasākums “Latviešu karavīrs laikmetu griežos” Bauskā norisināsies 3. un 4. novembrī, pulcējot ap 300 jauniešu vecumā līdz 18 gadiem no dažādām Latvijas jaunatnes organizācijām – Jaunsardzes, biedrības „Latvijas mazpulki”, biedrības „Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”, kā arī Bauskas novada skolu jaunatni.

Pasākumu organizē biedrība „Latvijas ģenerāļu klubs” sadarbībā ar Bauskas novada pašvaldību, Jaunsardzes un informācijas centru, Aizsardzības ministriju, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Rīgas Brīvostu.

Pirmo reizi šāds pasākums notika 2011. gadā, kad biedrība „Latvijas ģenerāļu klubs” aizsāka jaunu tradīciju – neilgi pirms Lāčplēša dienas ārpus Rīgas organizēt patriotiska rakstura izglītojošus pasākumus, lai veidotu jauniešos dziļāku izpratni par Lāčplēša dienas un 18. novembra nozīmi Latvijas vēsturē, kā arī skaidrotu armijas un karavīra lomu gan vēsturē, gan mūsdienās.