JaunumiJaunumi

15.10.2016 09:40

Aizsardzības ministrs R.Bergmanis Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā vada lekciju par valsts aizsardzību

14. oktobrī, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS/LZP) apmeklēja Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolu, kur vadīs lekciju skolēniem par valsts aizsardzību “Kā mēs sargājam Latviju?”.

Lekcija notika Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku vadītā skolu projekta ietvaros, un tās laikā skolēni varēs uzzināt par Latvijas aizsardzības spējām un to stiprināšanu, jauno Valsts aizsardzības koncepciju un NATO Varšavas samita lēmumiem, karavīru rūpēm par vides aizsardzību Ādažu poligonā, kā arī aizsardzības nozares aktualitātēm un īstenotajiem projektiem. Ministrs ar skolēniem pārrunāja jauniešu iespējas iesaistīties valsts aizsardzībā.

Lekcijā piedalījās arī Zemessardzes 55. kājnieku bataljona 1. kājnieku rotas virsseržants seržants Artis Ošiņš, kas skolēniem pastāstīs par savu dienesta pieredzi.

Jau vairākus gadus Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem organizē lekcijas Latvijas skolās. Lekciju mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari, Latvijas dalību NATO un kolektīvo aizsardzību, kā arī veidot un uzturēt karavīru saikni ar sabiedrību.