JaunumiJaunumi

24.08.2016 12:43

Aizsardzības ministrs R.Bergmanis novērtē Baltijas aizsardzības koledžas pienesumu reģionālās drošības stiprināšanā

23.augustā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS/LZP) tikās ar Baltijas aizsardzības koledžas komandantu Latvijas bruņoto spēku pārstāvi ģenerālmajoru Andi Dilānu, lai pārrunātu plānotās Baltijas aizsardzības koledžas aktualitātes šajā mācību gadā, kā arī prioritātes un aktualitātes koledžas turpmākajā attīstībā.

Tikšanās laikā pārrunāja arī reģionālās drošības aktualitātes, kā arī apmācības nozīmi aizsardzības plānu īstenošanā.

“Nešaubīgi Baltijas aizsardzības koledžas pienesums ir būtisks Baltijas valstu aizsardzības spēju stiprināšanā un izpratnes veidošanā par reģionālo drošību,” pēc tikšanās uzsvēra aizsardzības ministrs R.Bergmanis.

Jau ziņots, ka šā gada 8.augustā Baltijas aizsardzības koledžā, Tartu, Igaunijā notiks komandanta maiņas ceremonija, kurā līdzšinējo koledžas komandantu ģenerālmajoru Vitalijus Vaikšnoras, nomainīja Latvijas bruņoto spēku pārstāvis ģenerālmajors Andis Dilāns.

Koledžas komandanta amatu rotējošā kārtībā ik pēc trīs gadiem ieņem kāds no Baltijas valstu bruņoto spēku pārstāvjiem. Baltijas aizsardzības koledža ir dibināta 1998. gadā, lai nodrošinātu virsnieku un aizsardzības nozarē strādājošo ierēdņu apmācību pēc vienotiem NATO mācību metodikas standartiem un procedūrām.

Mācību procesu nodrošina aizsardzības nozares eksperti no Baltijas un citām NATO un ES dalībvalstīm. Liela uzmanība tiek pievērsta arī daudznacionālai mācību videi, apmācot studentus no NATO un ES, kā arī NATO partnervalstīm.