JaunumiJaunumi

04.12.2017 11:48

Aizvadīta otrā Latvijas Zaļās partijas reģionālā konference “Vide un tautsaimniecība”

Aizvadīta otrā Latvijas Zaļās partijas reģionālā konference “Vide un tautsaimniecība”

Latvijas Zaļās partijas biedri un atbalstītāji 2. decembrī Jēkabpilī pulcējās uz jau otro partijas organizēto reģionālo konferenci, kura veltīta vides aizsardzības un tautsaimniecības attīstības jautājumiem. Konferencē piedalījās Latvijas Zaļās partijas biedri un atbalstītātiji galvenokārt no Zemgales un Latgales reģioniem.

Klātesot arī Saeimas deputātiem Ingmāram Līdakam, Valdim Kalnozolam un Jurim Vectirānam, par Latvijas Zaļās partijas aktualitātēm dalībniekus informēja Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars: “Mūsu kopīgais uzdevums veidot sabiedrības izpratni par dabas vērtību un to, ka tīra un sakārtota vide ir svarīga ne tikai veselīga dzīvesveida pamatā, bet arī visas valsts attīstībai kopumā!”.

Konferencē īpaša uzmanība tika veltīta 3 galvenajiem virzieniem:

Pirmais virziens - atbalsts Latvijas pārtikas ražotājiem un pārtikas pārstrādes uzņēmumiem - šķēršļu noņemšana, lai Latvijas skolās, bērnudārzos, slimnīcās un citās valsts un pašvaldību iestādēs galvenokārt izmantotu Latvijā audzētus produktus un ražotu pārtiku, kurai ir zema ietekme uz apkārtējās vides piesārņojumu.

Otrais virziens – Latvijas Prezidenta un Saeimas vēlēšanu sistēma un tās ietekme uz reģionālo attīstību. Apsvērumos un priekšlikumos dalījās, kā arī dažādu situāciju modelēšanā piedalījās visi konferences dalībnieki.

Trešais virziens - Latvijas Zaļās partijas programmas “2018. – 2022. “Res publica”” apspriešana, kurai konferences gaitā tika pievērsta īpaša uzmanība, jo tās piedāvājums aptver katru mūsu dzīves jomu, sākot no dabas vērtību aizsardzības un saglabāšanas jautājumiem, veselības, drošības, aizsardzības, labklājības, izglītības, zinātnes, kultūras un sporta nozares, līdz pat Latviešu nacionālo interešu aizsardzībai ar skatu jau 21. gadsimta otrajā pusē – uz Latviju, kādu mēs, Latvijas Zaļās partijas biedri to redzam šķietami tālajā 2065. gadā.

Latvijas Zaļās partijas reģionālo konferenču mērķis ir veicināt biedru iesaisti Zaļās partijas politikas veidošanā un nodrošināt atgriezenisko saiti starp Zaļās partijas vadību un reģionālajām nodaļām. Konferenču uzdevums ir organizēt biedru sapulces, lai pārrunātu politikas aktuālos jautājumus un izdiskutētu gatavošanās procesu 2018. gadā paredzētajām Saeimas vēlēšanām.

Informāciju sagatavoja:

LZP birojs

T.:67614272

birojs(at)zp.lv