Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

29.08.2012 11:58

Ceļu satiksmes drošība pirmsskolās un vispārējās izglītības iestādēs

Latvijas Zaļā partija šodien nosūtījusi vēstuli Izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim ar aicinājumu izstrādāt programmas par ceļu satiksmes noteikumiem pirmsskolām un vispārējās izglītības iestādēm, kuras būtu saskaņotas ar Ceļu satiksmes direkciju, kā arī iekļaut tās mācību procesā kā obligātās mācību stundas.

Ceļu satiksmes negadījumi (CSNg) ir viens no galvenajiem nāves un traumu iemesls cilvēkiem, kas piedalās ceļu satiksmē kā gājēji, riteņbraucēji u.c. mazaizsargāto transportlīdzekļu vadītāji. Turklāt septembris ir mēnesis ar vienu no visaugstākajiem negadījumu skaitu tieši bērnu un jauniešu vidū, kas skaidrojams ar mācību gada atsākšanos un diennakts gaišā laika samazināšanos.

Ceļu satiksmes likuma 1. pantā noteikts, ka „ceļu satiksmes dalībnieks ir jebkura persona, kas atrodas uz ceļa vai tieši piedalās ceļu satiksmē”, tāpēc ir ļoti būtiski mācīt un zināt ceļu satiksmes pamatus jau pavisam agrā vecumā. Zināšanas par Ceļu satiksmes noteikumiem (CSN) ir veids, kā glābt un pasargāt tūkstošiem dzīvību. CSN nav tikai autobraucēju, velosipēdistu u.c. braucamrīku vadītāju privilēģija vai priekšnoteikums. Tam ir jābūt kā 2x2 un alfabētam, ko māca jau bērnudārzā, jo, ja robus matemātikā vēl var aizlāpīt gadu gaitā, tad nobraukts un miris cilvēks iekavēto vairs neatgūs.

 

Zemāk pielikumā vēstule Izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim.