JaunumiJaunumi

01.06.2012 13:09

Dabas koncertzāle 30.jūnijā Demenē veidos klusi skanošu operas izrādi!

Biedrība “Dabas koncertzāle” sadarbībā ar Daugavpils novada domi  un Demenes pagasta pārvaldi šī gada  30. jūnijā  ikgadējo  Dabas koncertzāli rīkos  Daugavpils novadā  Demenes pagastā. Tas būs  pirmais  Dabas koncertzāles pasākums Latgalē.

Un tā nav nejaušība, jo tieši Demenē ir šī gada galvenā varoņa  tālākā apmešanās vieta Ziemeļos.
Izvēlētā varoņa nosaukums  tulkojumā no latīņu valodas nozīmē -  klusi skanošs, kas ir ienesis jaunas korekcijas muzikālā materiāla izveidē. Tiek veidota klusi skanoša operas izrāde. Arī muzikālais materiāls tiek veidots krāsaināks, nedaudz aizejot no noskaņu ambientā skanējuma uz netradicionālu dramaturģiju. Tā ir simbioze starp tradicionālo, akadēmisko un alternatīvo skanējumu.

Dabas koncertzāles mūziķu pamatsastāvs ir nemainīgs – Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Kaspars Tobis, Andris Sējāns, Valdis un Rūta Muktupāveli un Anrijs Grīnbergs. Skanējumu papildinās vijoļu kvarteta skaņas, ir domāts par akadēmiska kora piesaisti, būs īpašais jaunā varoņa instruments.

Koncerts Demenē sāksies ap plkst. 19.00, kur šī gada pasākuma galveno varoni varēs iepazīt  vairāk kā 15 zinātniskajās  darbnīcās.

Zinātne un mūzika Dabas koncertzālē  aizvien ciešāk veido vienu veselumu un  tam šogad piešķirta īpaša nozīme. Koncerta otrā daļa  tiek veidota  kā jaunā varoņa dzīves cikla laboratorija un arī kā operas scenārijs.

Andris Freidenfelds, pasniedzot šogad projektam Dabas koncertzāle jau 4. Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu, izteicās: "Ja padzirdat vārdu Dabas koncertzāle, nedomājiet - vienkārši kāpiet automašīnā un brauciet!"

Paliek neatbildēts jautājums, - kurš tad  ir jaunais Dabas koncertzāles  varonis un kas ir klusi skanošais operas teātris?

Vairāk informācijas par  pasākumu un tā norisēm  Preses konferencē, kas notiks  pirmdien, 4. jūnijā plkst. 11:30 Daugavpils novada domē, Rīgas ielā, 2, Daugavpilī.

 

Avots: www.daugavpilsnovads.lv


Faili:
DK-Demene_info_01.jpg502 K