JaunumiJaunumi

21.09.2016 19:09

Deputāts V.Kalnozols iepazīstina ar saviem priekšlikumiem tautsaimniecības veicināšanai

21.septembrī  Saeimas deputāts Valdis Kalnozols (ZZS/LZP) iepazīstināja ar izstrādātajiem priekšlikumiem Latvijas tautsaimniecības attīstībai.

Jau iepriekš Valdis Kalnozols vairākkārtīgi bija paudis viedokli, ka situācija Latvijas tautsaimniecībā ir neapmierinoša. Esošos apstākļus radījusi gan masveida tautiešu izbraukšana labāk apmaksāta darba meklējumos, gan nepietiekami efektīva valsts pārvalde.

Lai uzlabotu Latvijas ekonomisko stāvokli un uzlabotu Latvijas iedzīvotāju labklājību pēc iespējas īsākā laika periodā, ir nepieciešams kompleksu pasākumu kopums. Šādu piedāvājumu ir izstrādājis V.Kalnozols, kurš preses konferences laikā iepazīstināja ar vairāku likumu grozījumu priekšlikumiem ar mērķi uzlabot valsts un pašvaldību pārvaldību Latvijā, tādējādi veicinot tautsaimniecības attīstību.

Kā piemērs valsts pārvaldē un pašvaldībās strādājošo motivācijai, tiek piedāvāta prēmēšanas sistēmas izveide. Šī sistēma būtu balstīta uz darbinieka sasniegtajiem rezultātiem, kā arī valsts vai pašvaldību budžetos ietaupītajiem līdzekļiem, efektīvi apsaimniekojot nodokļu maksātāju naudu.

“Pašvaldības vadītājs var prēmēt pašvaldības darbiniekus 10% apmērā no gada budžeta ieņēmumu pieauguma salīdzinot ar iepriekšējo atskaites gadu, ja šī gada laikā pašvaldības teritorijā  ir jaunu darba vietu pieaugums vismaz par 10%, salīdzinot ar iepriekšējo atskaites gadu, nepalielinot nodevas iedzīvotajiem un uzņēmējiem un netiek valstī palielināti nodokļi”, vēsta deputāta piedāvājums Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma grozījumiem.