JaunumiJaunumi

02.10.2012 13:02

Dienas jautājums: Vai valstij vajadzētu atbalstīt tikai latviešu valodā iznākošo presi?

Priekšlikums par to, vai valstij būtu jāatbalsta tikai latviešu valodā iznākošo presi, saistās ar vairākiem riskiem, portālam Diena.lv sacīja Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis un Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka. Viņaprāt, šis priekšlikums ir sarežģīts gan no juridiskās, gan tehniskās puses.

"Tas ir jautājums, kas attiecināms uz iejaukšanos tirgū. Nezinu, vai tas ir reāli iespējams, jo tad šeit iestāsies diezgan liels sajukums. Būs mediji, kuri saņems atbalstu un startēs vienā tirgū ar tiem, kuri nesaņems. Kuras  avīzes atbalstīs? Tas ir diezgan slidens jautājums, kas prasa plašu diskusiju," sacīja I.Līdaka.

Viņš arī uzsvēra, ka jāņem vērā to, kā uz to skatās tirgus uzraugi un citas uzraugošās institūcijas.

"Te arī parādās jautājums par medija brīvību. Latviski iznāk ļoti daudz avīžu - nacionālie un reģionālie -, bet visas neatbalstīs, un tas zināmā mērā ir signāls - ja būsi lojāls valdībai, tad atbalstīs, tā ir slidena lieta," domā deputāts. Viņš norādīja, ka šis priekšlikums nevar būt tikai idejas līmenī, Nacionālajai apvienībai tas pilnvērtīgi jāsagatvo. "Jābūt saprotamam un skaidram, caurskatāmam mehānismam. Tas ir jāsagatavo. Tādu viedokli paust kā ideju ir negodīgi, jo ir jābūt arī mehānismam. Ja Dzintars to pauž, tas ir arī partijas viedoklis, un tad jābūt izklāstam par to, cik tas maksā, kurš ko saņems un tā tālāk," sacīja I.Līdaka.

Deputāts uzskata, ka drīzāk runa ir par valsts pasūtījumu televīzijā un varbūt arī presē. Otra iespēja - nacionālā medija stiprināšana.

Viņš arī sacīja, ka nav skaidrs priekšlikuma mērķis. "Šaubos, vai krievvalodīgie uzreiz lasītu latviešu presi. Es nesaprotu rezultātu," rezumēja I.Līdaka.

 

Avots: Diena.lv