JaunumiJaunumi

23.11.2011 00:00

Dzīvo zaļāk!

Laikā, kad nelieto elektroierīces, izslēdz tās, izraujot vadu no kontaktligzdas!

Arī gaidīšanas (stand-by) režīmā atstāts TV, radio, vai dators, patērē elektrību!. Izrauj no kontaktligzdām arī elektrisko tējkannu, tosteri, naktslampiņu un neatstāj mobilā telefona lādētāju darbojamies "pa tukšo". Tā tu ne tikai samazināsi savu ikmēneša elektrības rēķinu, bet arī dzīvosi zaļāk. Planēta par to noteikti būs Tev pateicīga!

Lai gan Tu televizoru izslēdz ar pulti, tas tik un tā patērē elektrību, pie tam vēl ne pa jokam – apmēram 70 KWst gadā. Arī mūzikas centri, printeri, halogēnās lampas un mobilo telefonu lādētāji bieži vien patērē elektrību arī tad, kad tie netiek izmatoti, bet ir pieslēgti strāvai. Slepenos elektrības patērētājus var atpazīt pēc degošām stand-by lampiņām, detaļām, kas it kā izslēgtas tomēr ir siltas vai sīc. To ir viegli novērst ar pagarinātāju un kontaktu palīdzību, kurus var ieslēgt un izslēgt. Tas šīm iekārtām ātri vien iemācīs taupīt.

<object width="448" height="276" data="http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=3443886&amp;server=vimeo.com&amp;show_title=0&amp;show_byline=0&amp;show_portrait=0&amp;color=&amp;fullscreen=1&amp;autoplay=0&amp;loop=0" type="application/x-shockwave-flash"> <param name="data" value="http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=3443886&amp;server=vimeo.com&amp;show_title=0&amp;show_byline=0&amp;show_portrait=0&amp;color=&amp;fullscreen=1&amp;autoplay=0&amp;loop=0" /> <param name="allowfullscreen" value="true" /> <param name="allowscriptaccess" value="always" /> <param name="src" value="http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=3443886&amp;server=vimeo.com&amp;show_title=0&amp;show_byline=0&amp;show_portrait=0&amp;color=&amp;fullscreen=1&amp;autoplay=0&amp;loop=0" /> </object>