Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

25.09.2012 09:30

Eiro ieviešana - pašmērķis vai 
stratēģisks solis?

"Kāpēc eiro?" bija galvenais jautājums diskusijā, kas pagājušo piektdien pulcēja ap divsimt baušķenieku.

Uz to atbildes sniedza Eiropas Parlamenta deputāti Krišjānis Kariņš un Kārlis Šadurskis (abi "Vienotība"), Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis (Reformu partija), Edgars Tavars (ZZS, Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs), Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un eiro projekta vadītāja Dace Kalsone.

 

Edgars Tavars: – Nepieskaitu sevi ne pie eiro skeptiķiem, ne optimistiem, taču no zaļās ekonomikas viedokļa mums ir svarīgi atbildēt uz vairākiem jautājumiem.

Lielākā daļa Latvijas pilsoņu neatbalsta eiro ieviešanu šobrīd. Tāpēc vispirms prasītos ekspertu skaidrojums, vai esam vai neesam nobalsojuši par eiro ieviešanu, kad referendumā balsojām par iestāšanos Eiropas Savienībā.

Būtiski ir saprast, vai Māstrihtas kritēriju ievērošana, kā arī PVN samazināšana par procentpunktu ir pašmērķis vai stratēģisks solis. Igaunijas ieguvumu piesaukšana eirozonā nepārliecina, jo arī pirms eiro ieviešanas Igaunijā dzīvoja labāk un tās atšķirīgā nodokļu sistēma ļāva uzņēmējiem veiksmīgāk strādāt.

 

Pārējo dalībnieku atbildes uz šo jautājumu variet lasīt Latvijas Avīzē