JaunumiJaunumi

25.05.2018 14:16

E.Tavara intervija žurnālā "Kas Jauns"

Sarunā ar Latvijas Zaļās partijas priekšsēdētāju Edgaru Tavaru cenšamies noskaidrot, kas vispār ir zaļais dzīvesveids un kā, pērkot pašmāju produktus, var panākt Latvijas uzplaukumu. 

Uzskatu, ka, lai Latvija uzplauktu, pie varas jālaiž tikai jaunie. Citādi pilna Saeima un valdība ar komunistiem. Kā jūs gribat uzvarēt vēlēšanās?

Latvijas politikas lielākā problēma ir tā, ka par jauniem politiķiem sevi ik pa brīdim pasludina pavisam vecas un nolietotas mēbeles. Viens, piemēram, Jānis Bordāns, bijis piecās partijās, bet apgalvo, ka ir jauns politiķis. No citas puses, Zaļā partija tieši nodrošina šo līdzsvaru starp pieredzi un jauniem cilvēkiem. Čakša, Bergmanis – tie ir divi jauni, veiksmīgi zaļo ministri, jauni cilvēki politikā. Uzskatu, ka, laikiem mainoties, arī partijai ir jāmainās. Pie mums nāk progresīvi jaunieši ar zaļo domāšanu, kas mācījušies labās skolās ārzemēs, kam ir pavisam cita pieeja sabiedriskajiem procesiem, kas ir ar pavisam citu attieksmi un aktivitāti. 

No kurienes tu esi ar tādu zaļo domāšanu. Tev ir tikai 35 gadi, un tava paaudze vairāk ir patērētāja.

Bet pati pirmā saskarsme ar zaļajiem man bija kādā 1989. gadā, kad jau sākās Atmoda. Man bija septiņi gadi, atceros, ka Penkules ielā, kur Rīgas Bieriņos dzīvoju, kā ierasts, nesu pāri ielai komposta kaudzē izbērt spaini ar kartupeļu

mizām. Es tiešām neatceros, kā tajā laikā darbojās atkritumu izvešanas sistēma, bet mēs savu kompostu bērām tajā kaudzē, kur auga arī ķirbis. Nesu šo spaini, kā šodien atceros, gribēju vēl paspēt uz filmu Kapteiņa Granta bērni, kad pienāca kāds džeks ar suni un uzsauca: „Tu zini, ka te nedrīkst atkritumus mest?! Kur Tu dzīvo? Paņem savu spaini un nes atpakaļ! Un atceries, ka zaļie visu nokārtos!” Tas man tā iespiedās atmiņā… Un tagad es pats jau vairākus gadus vadu Zaļo partiju…

 

Pilnu interviju lasiet Žurnālā "Kas Jauns" (skat pielikumu)