JaunumiJaunumi

28.06.2012 19:48

E.Tavars: aicinām VARAM un VVD „nestiept gumiju”, bet rīkoties

Latvijas Zaļā partija š.g. 1. jūnijā nosūtīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), kā arī Valsts vides dienestam (VVD) vēstuli par vides prasību neievērošanu Rīgā, Sarkandaugavā saistībā ar SIA „B.L.B. Baltijas termināls” un „Man-Tess” darbību, lūdzot informēt kā tiek risināta situācija un kāds ir turpmākais rīcības plāns, kā arī kuras valsts institūcijas kompetencē ir vides kvalitātes nodrošināšana. Atbilde vēl līdz šim nav saņemta.

Zināms, ka atbildes sniegšanas maksimālais termiņš ir 30 dienas, tomēr uzskatām, ka šis ir valstiski svarīgs jautājums, kura risināšanu nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi un vilkt garumā.

Vilcināšanās skaidri atspoguļojas tajā, ka tikai mēnesi pēc 26. maija notikuma Sarkandaugavā VARAM nosūta vēstuli Rīgas Domei, kurā vērš uzmanību uz pieaugošajām gaisa kvalitātes problēmām Rīgā un nepieciešamību kaut ko darīt lietas labā. Turklāt VARAM savā 28. jūnija preses paziņojumā informē, ka tuvākajā laikā rīkos sanāksmi iesaistītajām pusēm (VARAM, Satiksmes ministrijai, Rīgas domei, Brīvostai utt.), lai kopīgi rastu risinājumus. Lieki piebilst, ka nav zināms cik drīz ir „tuvākais laiks”, bet skaidrs ir viens – mēnesis ir pagājis, un nekas nav izdarīts. Nav izdarīts gan tāpēc, ka ministri E. Sprūdžs (RP) bijis gaužām aizņemts mainot personālijas ministrijā un Brīvostu valdēs, gan ļoti iespējams arī tāpēc, lai šo notikumu risināšanu pēc iespējas pietuvinātu gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, kur ar lielu pompu tad nu varēs nākt klajā ar „nesen” paveiktajiem varoņdarbiem. Protams vēl paliek trešais variants – neizdarība, neprofesionalitāte un neieinteresētība vides jautājumos, proti, tieša savu pienākumu nepildīšana.

Atgādinu, ka benzola koncentrācijas palielināšanās gaisā, kas bija nepatīkamās smakas cēlonis, ne tikai pasliktina vides kvalitātes rādītājus, bet arī būtiski ietekmē un pat apdraud iedzīvotāju veselību un drošību, tāpēc aicinām VARAM un VVD tiešām rīkoties nevis „stiept gumiju”.

 

Edgars Tavars
Latvijas Zaļās partijas
Valdes priekšsēdētājs