Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

25.04.2019 14:30

E.Tavars: Aicinu Jēkabpils domes deputātus vienoti strādāt Jēkabpils labā nevis kalt apvērsuma plānus

“Jēkabpils pilsēta ir viens no labākajiem piemēriem valstī, kur beidzamo divu gadu laikā notikušas pozitīvas un vērienīgas pārmaiņas Latvijas Zaļās partijas (LZP) pārstāvja Raivja Ragaiņa kā domes priekšsēdētāja vadībā, pierādot, ka ar godīgu un caurspīdīgu realizēto politiku ir iespējams paveikt ļoti daudz”, uzskata Edgars Tavars, LZP valdes priekšsēdētājs.

Divu gadu laikā Jēkabpils ir pilnībā attaisnojusi savu pilsētas moto – labo pārmaiņu pilsēta. Ir izdevies ļoti sadrumstalotajā Jēkabpils pilsētas domē, kur 13 deputāti pārstāv deviņas dažādas partijas, izveidot darboties spējīgu komandu un nodrošināt lēmumu pieņemšanu pilsētai svarīgos jautājumos, apvienojot gan pozīcijas, gan opozīcijas deputātus. Tādējādi pilsētas mēram ir izdevies nodrošināt visu deputātu iesaisti lēmumu pieņemšanā un darbošanos pilsētas attīstības interesēs.

Nav noslēpums, ka pašvaldības lielākoties nodarbojas ar saimniecisko un savas pašvaldības tiešo attīstības jautājumu risināšanu, nodrošinot maksimāli iespējamo savu iedzīvotāju komforta un sadzīves līmeņa paaugstināšanā. Jēkabpils domei LZP mēra vadībā tas divu gadu laikā ir izdevies. Diemžēl beidzamo nedēļu notikumi, mēģinot veikt apvērsumu pilsētas domē, nebalstoties uz konkrētiem argumentiem un izvirzot priekšplānā vispārīgus un pat precīzi nedefinējamus pārmetumus, liecina, ka šāds – atklāts un godīgs – darbības stils tomēr nav izdevīgs visiem. Vai, pareizāk sakot, arī Jēkabpils pašvaldības darbā daļai deputātu svarīgākas kļuvušas intereses, nevis pilsētas attīstība. 

E. Tavars: “Nav noliedzams, ka gadījumos, ja pilsētas vadība netiek galā ar saviem pienākumiem, ir nepieciešams veikt pārmaiņas pašvaldības vadībā. Bet šis nav tas gadījums! Lielie un, es teiktu, pat vērienīgie pilsētas attīstības plāni, uzlabojumi pilsētas kapitālsabiedrībās, pilsētas sakārtošana un sakopšana ir redzama katram jēkabpilietim. Tāpēc plānotais apvērsums pilsētas vadībā nav balstīts uz racionāliem argumentiem, bet uz vēlmi nodrošināt varu pašas varas un interešu dēļ. Tas nav pieļaujams, tāpēc aicinu Jēkabpils pilsētas domes deputātus novērtēt paveikto, novērtēt to, ka pilsētas attīstības plānos tiek iesaistīti visi – gan pozīcijas, gan opozīcijas – deputāti. Un nepakļauties populistiskiem lozungiem. Uz spēles ir pilsētas un perspektīvā arī lielā novada nākotne. Balsojiet pēc sirdsapziņas un domājot par pilsētu!”