JaunumiJaunumi

20.03.2017 06:46

E.Tavars ar Ogres pašvaldību pārrunā novada ceļu drošības jautājumus

17. martā Ogres novada pašvaldībā bija ieradies VAS “Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange un Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars (ZZS/LZP).

Viņi tika uzaicināti, lai ar Ogres novada pašvaldības domes vadību – priekšsēdētāju Artūru Manguli (LZP), vietniekiem Ilgu Vecziediņu un Egilu Helmani, izpilddirektoru Pēteri Dimantu (LZP) – pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar luksofora uzstādīšanu uz Rīga – Daugavpils šosejas (A6) pie krustojuma ar Austrumu ielu, pašvaldības apsaimniekošanā esošā šosejas posma Ogrē pārņemšanu un vairāku valsts nozīmes ceļu sakārtošanu.

Pēdējo gadu statistika liecina, ka negadījumu skaits uz Rīgas – Daugavpils šosejas (A6) pie krustojuma ar Austrumu ielu ir audzis, ne velti aizvadītajā gadā pie šī krustojuma uzstādīts arī fotoradars. Īpaši apgrūtināta pārvietošanās šajā ceļa posmā ir gājējiem un riteņbraucējiem, jo krustojums ir neregulējams, un ir jāšķērso četras joslas. VAS “Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs pauda gatavību sadarboties un izvērtēt vairākus risinājumus, lai luksofors pēc iespējas ātrāk tiktu uzstādīts un sāktu pildīt savas funkcijas. Arī Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs atbalstīja nepieciešamību pēc luksofora, lai sekmētu drošību uz ceļa.

Pašvaldības vadība runāja arī par iespēju nodot A6 šosejas posmu, kas iet cauri Ogrei, valsts īpašumā. Ogre ir viena no dažām pilsētām Latvijā, kuru šķērso valsts nozīmes ceļš, kas pilsētas teritorijā nonācis pašvaldības īpašumā un kura ikdienas uzturēšana pašvaldībai izmaksā vairākus simtus tūkstošus eiro.

Pēc sanāksmes kopīgi tika apsekots ceļa posms Ogresgals – Glāzšķūnis, ko VAS “Latvijas Valsts ceļi” sakārtoja aizvadītā gada vasarā. Diemžēl jau īsu brīdi pēc ceļa rekonstrukcijas tas atkal ir slapjš un dubļains. Tāpēc pašvaldības vadība aicināja J. Langi un E. Tavaru rast kādu alternatīvu, lai ceļš būtu ērti izbraucams. Tāpat tika pārrunātas iespējas asfaltēt ceļa posmu Kangaru kalnos Suntažu pagastā, ceļu uz Meņģeli un Lauberi.

Pašvaldības pārstāvji sarunas laikā pateicās VAS “Latvijas Valsts ceļi” par vairāku ceļa posmu sakārtošanu Ogres novada teritorijā, kā arī par to, ka šogad beidzot tiks veikta šosejas Ogre-Tīnūži rekonstrukcija.

Raksta sagatavošanā izmantota informācija no ogresnovads.lv