JaunumiJaunumi

10.10.2017 09:32

E.Tavars: Lietuvas valdība ir pārkāpusi ES brīvas tirdzniecības un pārvietošanās principus

"Lietuva sāka diplomātisko karu!": tā Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs, Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars komentē ieilgušo skandālu sakarā ar dzelzceļa posma Mažeiķi-Reņģe demontāžu "RīgaTV 24" raidījumā "TOP5"

Tavars uzskata, ka dzelzceļa posma nojaukšana 2008. gadā bija solis, kas negodīgi ierobežoja konkurenci un nodarīja Latvijai zaudējumus. Viņš norāda, ka Lietuvas premjers neslēpj, ka dzelzceļš tika nojaukts ekonomisko interešu vārdā. “Šī gada 6. septembrī Lietuvas premjers Varšavā skaidri un gaiši paziņoja, ka ir piedāvājis poļu naftas kompānijai PKN Orlen labākus tarifus apmaiņā pret to, ka viņi neuzstās uz šī posma atjaunošanu. Vairs neslēpj, ka tās ir Lietuvas ekonomiskās intereses!”

Tavars raidījumā sacīja, ka diplomātisko karu uzsākusi Lietuvas valdība: “Es personīgi uzskatu, ka diplomātiskais karš bija 2008. gada 5. septembrī, kad Lietuvas Dzelzceļš ar Lietuvas valdības ziņu vienpersoniski pieņēma lēmumu demontēt šīs sliedes, lai kravas neiet uz Latvijas dzelzceļu vai Latvijas ostām.” Tavars norāda, ka Lietuvas valdība ir pārkāpusi Eiropas Savienības līgumus un brīvas tirdzniecības un pārvietošanās principus.

Visu interviju varat apskatīt šeit: http://player.tvnet.lv/v/74130