Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

04.06.2019 17:23

E.Tavars tiekas ar Rīgas iedzīvotājiem, lai apspriestu rīcību pret koku ciršanu Ernestīnes iel

3.jūnijā, Rīgā Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars tikās ar Ernestīnes ielas 8 daudzīvokļu nama iedzīvotājiem saistībā ar iepretim namam esošo plānoto koku izzāģēšanu, lai zemes gabalu pakļautu daudzdzīvokļu mājas apbūvei.

Nelielais skvērs, ko pirms vairākiem desmitiem gadiem iestādījuši un gadiem ilgi kopuši šī paša nama iedzīvotāji, jau pirms laba laika kā zemes kompensācijas īpašums ir nonācis privātīpašnieka rokās. Vēlāk neskaitāmas reizes  šis zemes gabals ticis pirkts un pārdots, un šobrīd uz tā plānota piecu stāvu daudzdzīvokļu nama apbūve. 

“Par būvniecības ieceri un to, ka gan šis skvērs tiks izzāģēts uzzinājām tikai šī gada aprīļa beigās, kad zemesgabalā tika izvietota būvniecības planšete”, informē nama iedzīvotāja Anita. Mājās iedzīvotāji veikuši saraksti ar Rīgas domi, kurā apstiprināts, ka ir saņemta būvatļauja. 

Izrādās, ka Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija jau 2017.gada 9.janvārī pieņēmusi lēmumu atļaut nocirst 10 kokus: 

1 Holandes liepu ø 55 cm;

1 ozolu ø 31 cm;

2 lapegles ø 20, 26 cm;

2 bērzus ø 16 (celma caurmērs ø 20 cm), 39 cm;

1 priedi ø 28 cm;

2 gobas ø 36, 29/19 cm;

1 kļavu ø 15 (celma caurmērs ø 20 cm) cm.

Sabiedriskā apspriešana un iedzīvotāju viedokļu uzklausīšana par objektu, kas sliesies dažu metro attālumā no viņu mājas, šobrīd nezināmu apstākļu dēļ, diemžēl izpalikusi.

“Kārtējais gadījums, kur jau Rīgas teritorijas plānošanas procesa stadijā pieļauta milzīga kļūda. Atļaut apbūvēt starp mājām esošu zaļo zonu, kas jau pirms vairākiem desmitiem gadu plānota un izmantota kā pilsētas zaļā teritorija, ir absurds! Ja izrādīsies, ka par koku ciršanu sabiedriskā apspriešana tiešām nav notikusi, tad lēmumu apstrīdēsim, jo tas nav likumīgs”, norāda E.Tavars.

Šis jau ir otrais gadījums zaļajā Pārdaugavā, kur plānota nozīmīga zaļās zonas izciršana, lai to pakļautu apbūvei. Jau iepriekš informējām, ka LZP iesaistījās arī protesta akcijās pret vairāk kā simts koku izciršanu teritorijā, kas atrodas blakus LU Botāniskajam dārzam.