Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

09.11.2016 17:57

E.Tavars:ASV prezidenta vēlēšanas norāda uz to, ka pasaule ir nostājusies uz nacionālo valstu ceļa

“Amerikas Savienotajās valstīs (ASV) notikušo prezidenta vēlēšanu rezultāti dod cerību, ka pasaule atkal nostāsies uz pareizajām sliedēm, un mēs visi sapratīsim, ka katrai valstij daudz nopietnāk ir jāaizstāv un jāpārstāv savas nacionālās intereses”, uzskata Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Šis gads ir kļuvis par apliecinājumu tam, ka liberālā globalizācijas politika lielvaru kontekstā sāk zaudēt savu spēku, priekšplānā izvirzoties nacionālo interešu pārstāvniecībai. Pirmo nopietno signālu par ārpolitikas kursa maiņu saņēmām jau Līgo rītā, kad Lielbritānija nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Ja toreiz mēs Lielbritānijas soli uztvērām kā tautas neuzticību neefektīvajam ES birokrātiskajam slogam, tad ASV prezidenta vēlēšanas jau norāda uz konkrētām politiskajām tendencēm.

Pārmaiņas politiskajā domāšanā ir vērojamas arī valstīs, kas atrodas Latvijai daudz tuvāk -Višegradas grupas valstīs, arī Dānijā un Francijā. Pasaule ir nogurusi no lielvaru līdz šim uzspiestā kursa bēgļu jautājumos un sankcijām, kas ievērojami ietekmē ne tikai tās valstis, pret kurām tās vērstas, bet arī valstis, kas tās izvērš, kā arī no lielvaru radītajiem militārajiem konfliktiem, kuros tiek tērēti neiedomājami finanšu resursi un iet bojā nevainīgi civiliedzīvotāji.

ASV prezidenta vēlēšanas ir jāuztver kā loģisks turpinājums un rādītājs tam, ka mēs nevaram paļauties tikai uz tiem, kas jau gadiem nosaka pasaules lietu kārtību. Mūsu uzdevums ir pašiem strādāt ar sabiedrotajiem un rūpēties par savas valsts interesēm, negaidot, ka citi mūsu problēmas atrisinās mūsu vietā. Pasaule ir nostājusies uz skaidra nacionālo valstu ceļa, un arī Latvijā valstiskuma kursam ir jākļūst par prioritāru!

Brexit un ASV prezidenta vēlēšanu rezultāti apliecina, ka cilvēki vēlas savā priekšā redzēt līderi, kuru interesē tauta, nevis politiskās ambīcijas. Esmu pārliecināts, ka tas ir tikai sākumposms ķēdei, kas, manuprāt, pasauli atkal varētu stabili “nostādīt uz kājām”.