Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

10.09.2012 16:07

Forums par zaļās ekonomikas iespējām

2012. gada 14. septembrī plkst. 09:00 Rīgā, Arodbiedrību mājā, Bruņinieku ielā 29/31 notiks Brīvības un solidaritātes fonda, Ziemeļvalstu Ministru padomes un Eiropas progresīvās izpētes fonda (FEPS) rīkots forums „Latvijas zaļās tautsaimniecības potenciāls – Ziemeļeiropas prakses izmantošanas iespējas un šķēršļi”.

Foruma gaitā paredzēts uzklausīt dažādu jomu speciālistus un politiķus, lai diskutētu par jau paveikto zaļās tautsaimniecības veidošanā un Latvijas ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanā, kā arī par nākotnē darāmo. Forumā tiks izklāstīti un diskutēti jautājumi, kas skar gan katra indivīda rīcību, gan valsts soļus, lai rūpētos par sabalansētu un ilgtspējīgu attīstību.Kā svarīgs aspekts, kam tiks pievērsta īpaša uzmanība, būs Latvijas zaļais kapitāls un iespējas to pārvērst ekonomiskā ieguvumā vienlaicīgi neapdraudot vidi.

Daudziem iedzīvotājiem un politiķiem ir nepilnīga un neskaidra izpratne par to, ko nozīmē "zaļā ekonomika". Bieži vien šie jautājumi tiek skatīti ļoti šauri, piemēram, tikai kā labāko piemēru enerģētikas politika vai kā atkritumu apsaimniekošana un videi draudzīga lauksaimniecība. Ar šo forumu mēs vēlmies vairot izpratni, ka jautājumu loks, ko aptver ilgtspējīga ekonomika un zaļa tautsaimniecība, ir krietni plašāks. Sākot ar mūsu ikviena ikdienas lēmumiem un rīcībām, līdz pat valsts politikai teju visās nozarēs.

Dalību forumā var pieteikt līdz 12. septembra plkst. 22:00 pa e-pastu info@bsf-latvija.lv

Forumu būs iespējams vērot tiešraidē portālā www.tvnet.lv. Foruma laikā tiks nodrošināta sinhronā tulkošana latviešu/angļu valodās.

 

Foruma programma (.pdf; 0,24 MB)

 

Avots: Brīvības un Solidaritātes fonds