JaunumiJaunumi

12.10.2016 18:01

Kokneses novada pirmsskolas vecuma bērni piedalās ekoprogrammā Cūkmena detektīvi

Bērnudārzu ekoprogrammu par dabu Cūkmena detektīvi jaunajā mācību gadā apgūs vairāk nekā 4 tūkstoši bērnu no 159 Latvijas bērnudārziem jeb ceturtā daļa Latvijas bērnudārzu. Lai kļūtu par īstiem mežu detektīviem, ekoprogrammas ietvaros bērni mācīsies četras ar vidi saistītas tēmas: meža netīrie noslēpumi, Cūkmenam pa pēdām, mežs rotaļlietu kastē un audzēsim skābekli. 30 aktīvākos bērnudārzus mācību gada nogalē apciemos pats populārais dabas draugs – Cūkmens.

Ekoprogrammai Cūkmena detektīvi pieteikušās arī Kokneses novada pirmsskolas mācību iestādes. Mežu detektīvu gudrības apgūs PII „Gundega” trīs grupiņas: „Zvaniņš”, „Sprīdītis”, „Kamenīte” – kopumā 63 bērni, kā arī PII „Bitīte” 25 bērni no 3. un 4. grupas un Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra pirmsskolas grupu 20 bērni.

Programmai pieteikto bērnudārzu audzēkņi meža zinības varēs apgūt jau pavisam drīz – līdz 1. novembrim Cūkmens visiem dalībniekiem nogādās slepeno maisu ar mācību materiāliem, spēlēm un figūrām, kas noderēs programmas veiksmīgākai īstenošanai.

“Esmu gandarīts, ka man pa pēdām seko arvien lielāks mazo dabas draugu pulks, kuri vēlas izzināt mežu, kas ir mums apkārt. Šogad, tāpat kā pērn, programmas ietvaros bērni varēs uzzināt daudz jauna un atklāt neskaitāmus meža noslēpumus. Viņi kopā ar audzinātājām dosies ārā, tādējādi atklājot dabas varenību un tās pozitīvo ietekmi uz cilvēku, izzinās, kā veidojas mežs, sējot sēkliņas un vērojot stādiņa attīstību. Esmu pārliecināts, ka bērniem būs interesanti un pēc programmas pabeigšanas viņi paši būs zinošāki, varēs iemācīt apgūto arī vecākiem un draugiem. Protams, ik mirkli sekošu līdzi bērnu gaitām ekoprogrammā, lai atklāšanas prieks ir bērnu sabiedrotais,” teic Cūkmens, aizsākot jau otro ekoprogrammas mācību gadu bērnudārzos.

AS Latvijas valsts meži ekoprogramma Cūkmena detektīvi paredzēta 5–7 gadus veciem bērniem. Ar rotaļu, deju, dziesmu, pasaku un dažādu vizualizāciju palīdzību bērni atklās četras tēmas, veicot noteiktus detektīvu soļus jeb uzdevumus, kā arī vērtējot labo un slikto mežā. Katra tēma veidota, ievērojot principu – redzi, dzirdi, klausies, dari – vienlaikus paredzot aktīvu bērnu iesaisti un līdzdarbošanos rotaļnodarbībās.

Avots: koknese.lv