Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

28.11.2011 00:00

Kur Lietuva iztērējusi naudu, kas bija paredzēta Ignalinas AES nojaukšanai?

Medijos pagājušajā nedēļā izskanējusi informācija, ka Ignalinas AES nojaukšanai piešķirtos līdzekļus Lietuva iztērējusi ekonomikas stabilizēšanai pērnajos krīzes gados. Un šobrīd, kad naudas vairs nav, bet prasības jāizpilda, Lietuva, lūdzot kaimiņvalstīm, tai skaitā arī Latvijai, finansiāli atbalstīt Visaginas AES būvniecības projektu, cer nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu – pabeigt Ignalinas AES demontāžu un uzsākt jaunās Visaginas AES būvniecību.

Viens no priekšnoteikumiem, lai Lietuva varētu iestāties Eiropas Savienībā (ES) 2004. gadā nav izpildīts, jo atomelektrostacijas Ignalinā (AES) pilnīga aizvēršana ir aizkavējusies, turklāt, lai to paveiktu, Lietuvai trūkst pusotra miljarda eiro, raksta Euobserver.

Edgars Tavars, Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs, izvērtējot situāciju un iespējamo Latvijas valdības atbalstu Visaginas AES būvniecībai, vaicā: „Tikai kur ir garantija, ka līdzīgi kā tas iespējams jau noticis ar ES piešķirto naudu, arī Latvijas nauda netiks izlietota citiem mērķiem un pēcāk no mums paprasīs vēl? Ja medijos izskanējušā informācija tiešām ir patiesa, esmu ļoti pārsteigts par Lietuvas valdības bezatbildīgo rīcību un patiesības slēpšanu šobrīd, kad ES gaida rezultātu un papildus līdzekļus atteikusies piešķirt. Tā ir viela pārdomām... Ja abstrahējamies no kodolkatastrofas draudiem avārijas gadījumā, un skatāmies uz jaunās AES būvniecību tikai kā biznesa projektu, tad personīgi es nevēlētos strādāt ar tādiem partneriem, kas iepriekšējo iztrūkumu cenšas dzēst ar nākamā projekta finansējumu. Un papildus iepriekšminētajam, vai tiešām mēs ticam, ka jaunas AES būvniecība Lietuvā veicinās Latvijas energoneatkarību?”.

Latvijas Zaļā partija nosūtījusi vēstuli arī Lietuvas vēstniecībai Latvijā, kurā lūdz sniegt atbildes par Ignalinas AES nojaukšanai paredzēto finanšu līdzekļu izlietojumu.