JaunumiJaunumi

14.11.2016 17:54

Latvijas prezidents R.Vējonis Ogrē piedalās Lāčplēša dienas lāpu gājienā

Jau par ikgadēju 11. novembra, Lāčplēša dienas, tradīciju kļuvis lāpu gājiens, kas ved no Strēlnieku atceres zīmes Daugavas krastā līdz pat Brāļu kapiem.

Arī šogad vairāki simti ogrēnieši devās gājienā, atzīmējot 1919.gada novembra notikumus, kuros Latvijas armijas karavīri apliecināja spēku un varonību, stājoties pretī skaitliski daudz varenākajai Bermonta armijai un padzenot iekarotājus no Rīgas. Gājienā piedalījās Ogres novada pašvaldības domes vadība, zemessardze, slimnīcas kolektīvs,  dažādas organizācijas, biedrības, izglītības iestādes un vēl daudzi citi. Viņu maršruts kā ik gadu veda no Strēlnieku atceres zīmes, šķērsojot autoceļu A6, tālāk pa Kalna prospektu un Bērzu aleju, līdz Latvijas monumentālajam karogam Brīvības ielas gājēju posmā.

Pie monumentālā karoga lāpu gājiena dalībniekus sagaidīja muzikāls priekšnesumus un Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Artūra Manguļa uzruna, kurā viņš sveica klātesošos Latvijai tik nozīmīgajos svētkos. “Mēs šodien katrs ar savu darbu varam pateikt paldies brīvības cīnītājiem. Mūsu pienākums ir pieminēt tos cīnītājus, kas atdeva dzīvību par mūsu valsti un dzīvot ar patriotismu sirdī. Es novēlu jums visiem sajust lepnumu par mūsu stipro un saliedēto valsti. ”

Pēc svinīgā brīža pie Latvijas monumentālā karoga, gājiens turpinājās līdz Brāļu kapiem, kur kopā ar Latvijas Republikas Valsts prezidentu Raimondu Vējoni tika atklātas Latviešu Kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlas. “Ogrē ir paveikts vēl viens darbs, godinot mūsu valsts brīvības cīnītāju piemiņu. Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri nedrīkst būt aizmirsti, par viņiem jāzina visiem, sevišķi jaunajai paaudzei, kas Latvijas vēstures lappuses nodos tālāk, nākamajām paaudzēm. Mēs varam būt lepni, ka mums, latviešiem, tik nelielai tautai ir sava valsts. Mīlēsim un cienīsim to,” uzsvēra Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis. Latvijas Republikas Valsts prezidents Raimonds Vējonis atzina, ka esot lepns par ogrēniešu patriotismu. Viņš uzslavēja Ogres novada pašvaldības domes vadību par nacionālo vērtību audzināšanu līdzcilvēkos. To pierādījis arī fakts, ka Ogres novada pašvaldība bija pirmā, kas pacēlusi Latvijas monumentālo karogu un arī uzstādījusi stēlas Latviešu Kara ordeņa kavalieriem.

Nacionālo Bruņoto spēku kapelāns majors Raimonds Krasinskis aicināja visus vienoties kopējā lūgšanā un apsvētīja uzstādītās stēlas Brāļu kapos. Ogres novada pašvaldība, iesaistoties Latvijas valsts simtgadei veltītajā projektā “Atceries Lāčplēšus”, ir realizējusi Brāļu kapu teritorijas labiekārtošanu, tostarp stēlu uzstādīšanu 23 tagadējā Ogres novada teritorijā dzimušajiem vīriem, kuri varonīgi cīnījās par Latvijas valsti un apbalvoti ar Lāčplēša Kara ordeni. Piemiņas stēlu koncepcijas autors ir Rīgas pieminekļu aģentūras direktors Guntis Gailītis, mākslinieciskais autors  – mākslinieks Jānis Strupulis. Paralēli lāpu gājienam no pulksten 17 līdz 20 Ogres Vēstures un mākslas muzeja jaunajā ēkā Brīvības ielā 36 bija skatāma izstāde "Brīvības cīņas" ar kadriem fotogrāfijās, kas tapušas 1919. – 1920. gadā.

Avots:ogresnovads.lv