Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

13.01.2020 15:31

Latvijas Zaļā partija atzīmē 30 gadu jubileju

Latvijas Zaļā partija (LZP) dibināta 1990. gada 13. janvārī un šodien tai aprit 30 gadu.  LZP ir pirmā jaunizveidotā politiskā partija Atmodas laika Latvijā, jo oficiāli dibināta vēl pirms valstiskās neatkarības deklarēšanas1990.gada 4.maijā.

“Raugoties uz mūsu partijas vēsturi, top skaidrs, ka tolaik partijas galvenie mērķi bija Latvijas Atmoda, brīva valsts, dodoties pa zaļo vides aizsardzības ceļu”, pauž Edgars Tavars, LZP valdes priekšsēdētājs.

E.Tavars:” Ir pagājuši gandrīz 30 gadi, kopš mūsu valsts ir prom no PSRS gūsta, teorētiski esam brīva, demokrātiska valsts, ar iespējām, kādas 1990. gadā tikai retais spēja iztēloties.  Tomēr,  2020. gadā ļaudīs atkal atgriežas ilgas pēc atmodas, patiesas brīvības, īstas demokrātijas, tīras un neizpostītas dabas, veselīgas Latvijas tautas, kur tās pilsoņi patstāvīgi var lemt par savu valsti. Valsti, kas iestājas par saviem pilsoņiem un to tiesībām, lai ikviens cienītu Latviju, tās Satversmi un likumus, neatkarīgi no pilsoņa politiskajiem vai reliģiskajiem uzskatiem. Sabiedrībā strāvo alkas, lai Latvijā ikviens tiktu aizsargāts un katram būtu līdzvērtīgas iespējas brīvības, veselības, mīlestības iespējas. Patiesībā, zināmā mērā šis laiks atkal ir salīdzināms ar atmodas laika garu, kad tika dibināta mūsu partija”.

Dabas neatkārtojamā burvība ir tās daudzveidībā, tādēļ mēs kā LZP iestājamies un vienmēr atceramies, ka katrs no mums ir unikāls, katrs esam spēcīgs kādā jomā, katram no mums ir daudz labu, unikālu īpašību, bet svarīgākais, kam mūs jāvieno – ir jābūt savas valsts patriotiem. Tas  nekas, ka ir brīži, kad tīri cilvēciski kāds jūtas savādāk vai uzvedas neierastāk-  kamēr viens bubina kā piepe, cits atkal kā jauns briedis metas cīņā, tikmēr pieredzējušās bekas uz to visu rāmi noraugās. Galvenais, ko ņemam vērā – mēs esam zaļie un mīlam šo zemi un valsti tās neatkārtojamībā!

“Trīsdesmit gadu nav maz, bet nav arī daudz. Mums priekšā vēl garš, smags ceļš. Zaļais ceļš. Daudz laimes!”, tā E.Tavars sveicot biedrus, atbalstītājus, zaļos patriotus LZP trīsdesmit gadu jubilejā.