Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

04.02.2013 12:53

Latvijas Zaļā partija neatbalstīs euro referenduma rosināšanu

Latvijas Zaļā partija (LZP) saviem deputātiem iesaka neatbalstīt I. Grigules iniciatīvu pieprasīt valsts prezidentam neizsludināt 31. janvāra Saeimas sēdē pieņemto „Euro ieviešanas kārtības likumu” un nodot to tautas nobalsošanai – pēc šī rīta LZP valdes sēdes paziņoja valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

 

Latvijas Zaļā partija nav pret eiro kā tādu, un mēs esam pārliecināti, ka eiro Latvijā kaut kad noteikti būs, taču neuzskatām, ka tieši 2014.gada 1.janvāris ir piemērotākais tā ieviešanas laiks.

 

Likums, kuru Iveta Grigule, bez skaidra ZZS ietilpstošo partiju atbalsta solījusies nodot tautas nobalsošanai, ir tehnisks likums, kurš regulē eiro ieviešanas procesa norisi gadījumā, kad valsts pāriet uz šo valūtu. Referendumā par „Euro ieviešanas kārtības likumu” sabiedrībai nemaz netiktu dota iespēja paust viedokli par eiro ieviešanu pēc būtības, tikai apstrīdēt ieviešanas kārtību un norisi.

 

Tā kā šis likums nenosaka eiro ieviešanas laiku Latvijā, mēģinājums torpedēt šo likumu, nav uzskatāma nedz par cīņu pret eiro ieviešanu no 2014. gada, nedz arī nacionālo interešu aizstāvību. Vēl jo vairāk tāpēc, ka šāds tehnisks likums nemaz nevar būt par referenduma objektu un, sekojoši, šī iniciatīva jau sākotnēji lemta neveiksmei, ko nevar neapzināties.

 

LZP Saeimas deputāti „Euro ieviešanas kārtības likuma” apspriešanas gaitā parlamentārā ceļā centās panākt izmaiņas, kas paredzēja gan Saeimas tiesības noteikt eiro ieviešanas laiku (datumu), gan savlaicīgu valūtas maiņas kursa nostiprināšanu 6 mēnešus pirms pārejas. Diemžēl šie priekšlikumi neguva Saeimas vairākuma atbalstu.

 

LZP joprojām uzskata par pārsteidzīgu eiro ieviešanu Latvijā nākošajā gadā un ir gatava atbalstīt ikvienu konstruktīvu un likumīgu sabiedrības iniciatīvu, kas patiesi novestu pie mērķa. Tāpat LZP joprojām izsaka bažas, ka, neskatoties uz valdības pārliecību par eiro ieviešanas neizbēgamību, sabiedrībā aizvien vēl ir ļoti mazs atbalsts eiro ieviešanai, kas varētu novest pie plašas sabiedrības neapmierinātības ar valsts varu. Vienlaicīgi LZP cer, ka visas šīs „euro epopejas” gaisotnē, valdības pārstāvji spēs pienācīgi aizstāvēt Latvijas nacionālās intereses Kohēzijas fondu un zemnieku tiešmaksājumu jautājumos!