Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

12.04.2018 19:00

Latvijas Zaļās partijas 29. kongress

Saulainā 14. aprīļa sestdienā, Ādažos uz Latvijas Zaļās partijas 29.kongresu pulcējās kopumā 461 Latvijas Zaļās partijas biedri un to pārstāvji.

Latvijas Zaļās partijas kongresa galvenie uzdevumi bija sakārtot partijas statūtus, ievēlēt jaunas amatpersonas, apspriest Latvijas Zaļās partijas jauno partijas programmas piedāvājumu un izskatīt partijas biedru sagatavotās rezolūcijas.

Latvijas Zaļā partija 28 darbības gadu laikā ir plaši attīstījusies - partijas biedru skaits ir pieaudzis līdz teju 900 biedriem, pēc 2017. gada pašvaldību vēlēšanām Zaļās partijas kopumā ir 89 deputāti un tie pārstāvēti 33 pašvaldībās. 12. Saeimā darbojas 7 Zaļie deputāti, savukārt Ministru kabinetā strādā 2 ministri.

Lai uzlabotu partijas iekšējo darbu, gatavojoties kongresam, tika izstrādāti plaši un būtiski grozījumi partijas statūtos, kuros paredzēts likvidēt līdzpriekšsēdētāju institūtu un izveidot jaunu amatu – partijas domes priekšsēdētājs, kuru ievēlē kongresa delegāti.

Pēc plašām diskusijām ar pārliecinošu balsu vairākumu tika apstiprināti jaunie statūti un par partijas domes priekšsēdētāju tika ievēlēts Ingmārs Līdaka.

Kopš 2017. gada vasaras LZP valde darbojās nepilnā sastāvā, kad savu amatu pēc paša iniciatīvas pameta Askolds Kļaviņš. Uz vakanto valdes locekļa vietu tika virzīti 2 kandidāti – Roberts Raimo un Juris Vectirāns. Abi kandidāti pauda pilnīgu gatavību veltīt savu darbu un enerģiju, darbojoties Latvijas Zaļās partijas mērķu sasniegšanai. Kongresa mandātu, strādāt Latvijas Zaļās partijas valdē saņēma Juris Vectirāns.

Kaismīgākās diskusijas izcēlās par jauno “Zaļo” programmu. Trijās partijas reģionālajās konferencēs apspriestais un sagatavotais jaunais un inovatīvais programmas piedāvājums sastapās ar konservatīvo un klasisko Zaļo ideju. Kongresa dalībniekiem aktīvi diskutējot, balsojums par partijas jauno programmu tika atlikts un visas puses vienojās, ka jāturpina darbs pie Zaļo ideju apkopošanas un mūsdienīga politiskās piedāvājuma sagatavošanas.