Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

22.04.2019 09:26

LZP 30.kongresa vēlēšanās valdē pārvēl Edgaru Tavaru, Pēteri Dimantu, Jāni Lediņu un Raimondu Bergmani

Aizvadīts LZP 30.kongress

20.aprīļa klusajā sestdienā, Ādažos Latvijas Zaļās partijas (LZP) biedri pulcējās uz ikgadējo LZP kongresu. Jubilejas - 30.partijas kongress tika aizvadīts Eiropas Parlamenta vēlēšanu gaisotnē.

Kongresa darba kārtībā bija iekļautas LZP valdes priekšsēdētāja un trīs partijas valdes locekļu vēlēšanas, jo līdzšinējais pilnvaru termiņš noslēdzās valdes priekšsēdētājam Edgaram Tavaram un valdes loekļiem Raimondam Bergmanim, Pēterim Dimantam un Jānim Lediņam. LZP valdes sastāvā ietilpst arī Juris Vectirāns, bet viņa pilnvaru termiņš beidzas tikai nākamgad.

LZP valdes priekšsēdētāja amatam lielākā daļa no partijas reģionālajām nodaļām virzīja līdzšinējo partijas vadītāju Edgaru Tavaru, pats savu kandidatūru pieteica arī Valdis Kalnozols. Ar pārliecinošu biedru atbalstu par LZP valdes priekšsēdētāju tika pārvēlēts Edgars Tavars.

Uz trīs valdes locekļa vietām no biedru vidus tika virzīti līdzšinējie LZP valdes locekļi - Raimonds Bergmanis, Pēteris Dimants, Jānis Lediņš. Tāpat tika pieteiktas Andas Čakšas, Andreja Svilāna, Anitras Toomas, Ērika Zaporožeca un Jura Fogeļa kanidatūras.

Pēc pirmās  valdes locekļu vēlēšanu kārtas noskaidrojās, ka valdes locekļu amatus saglabā Pēteris Dimants un Jānis Lediņš. Trešājā partijas vēlēšanu kārtā par LZP valdes locekli atkārtotam termiņam tika ievēlēts Raimonds Bergmanis.

Kongresa darba kārtības trešajā cēlienā, neizpaliekot aktīvām un karstām debatēm biedru vidū tika pieņemtas un apstiprinātas 4 rezolūcijas - rezolūcija "Pret varas un resursu centralizāciju", kurā pēc būtības pausta iestāšanās pret Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra J. Pūces virzīto administratīvi teritoriālo reformu, rezolūcija "Par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanu", kā arī 2 būtiskas rezolūcijas vides aizsardzības jomā - "Par atbalstu glifosātu aizliegumam" un rezolūcija "Pret veselībai bīstamu iepakojumu".

Vēlreiz pateicamies visiem biedriem par aktīvu līdzdalību kongresā, īpašs paldies mūsu Saeimas deputātiem, LZP Domes priekšsēdētājam, zaļo pašvaldību vadītājiem par Kongresam sniegtajiem informatīvajiem ziņojumiem, rezolūciju iniciatoriem un autoriem, kā arī visiem biedriem, kuri nesavtīgi pielika roku LZP 30.kongresa organizatoriskajā procesā un kongresa norises procesu nodrošināšanā, lai tā norise izdotos godam.

Vēlam veiksmi ievēlētajam LZP valdes sastāvam!