Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

17.03.2019 00:19

LZP biedri piedalās piketā pret vairāk kā 100 koku izciršanu pie Botāniskā dārza

Svētdien, 17.martā, Rīgā, Hāmaņa muižas parkā, notika pikets pret ieceri Botāniskā dārza apkaimē izcirst aptuveni 100 kokus. 

Kā iepriekš minēts pret šo nezaļo ieceri iebilst Latvijas Zaļā partija (LZP) uzsverot, ka plānotā vairāk kā 100 koku izciršana Rīgā pie Botāniskā dārza teritorijas (Kuldīgas un Slokas ielas stūris) ir kārtējais noziegums pret Rīgas pilsētvidi un Pārdaugavas iedzīvotājiem. Informē Edgars Tavars, LZP valdes priekšsēdētājs.

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija šī gada 11. februārī pieņēma lēmumu par to, ka publiskajai apspriešanai tiek nodota vairāk kā 100 koku ciršanas iecere, lai Slokas ielā 45 virzītu daudzīvokļu dzīvojamo māju būvniecības projektu.

Tas ir zaļš nostūris, kas kalpojis kā sava veida zaļais aizsargmūris gan Botāniskajam dārzam, gan rimtajai iedzīvotāju dzīvei satiksmes noslogotās Slokas ielai pieguļošajās ieliņās. 

Publiskās apspriešanas ietvaros LZP iesniegs savu viedokli un priekšlikumus Rīgas būvvaldei par šīs teritorijas attīstīstību.

 

E. Tavars: “Ņemot vērā pēdējos gados šajā apkaimē izcirsto koku daudzumu, kopējo pilsētvides plānošanas praksi, kurā nepilnvērtīgi veltīta uzmanība Rīgas zaļo zonu uzraudzībai attīstībai, rosinām Rīgas pašvaldību atpirkt augstākminēto būvniecības iecerei pakļauto zemesgabalu. Veikt sakopšanas darbus, saglabājot ainaviskos, estētiskos un kultūrvēsturiskos aspektus, un labiekārtot zonu atbilstoši publiskās rekreācijas vajadzībām. Ja Uzvaras parkam īsā laikā atradās miljoni, vai tad nav iespējams daudz mazākus līdzekļus jaunai atpūtas vietai rast?”.