Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

02.11.2011 00:00

LZP biedrs izveidojis pirmo ar biomasu darbināmo koģenerācijas staciju Latvijā

Mūsu biedra Aigara Nitiša vadītais uzņēmums Sia "Ošukalns" nupat Jēkabpilī atklājis ar biomasu darbināmo koģenerācijas termoelektrostaciju, kas nodrošina videi draudzīgu enerģijas ražošanas procesu. Tā ir pirmā šāda veida stacija Latvijā.

Koģenerācijas stacijas kopējā jauda ir 6,7 MW, taču saražotās elektrības jauda ir 1,4MW. Ar to pietiek, lai ar elektrību apgādātu apmēram 4’000 mājsaimniecību. Saražotā siltuma jauda ir 5,3MW un ar elektrību var nodrošināt apmēram 2’000 dzīvokļu.

Jau 12 gadus Sia „Ošukalns” saistītie uzņēmumi nodarbojas ar enerģijas ražošanu un jau 10 gadus saražotā siltumenerģija tiek izmantota pilsētas siltumapgādē.

Aigars Nitišs norādīja, ka „mežistrādes un kokapstrādes procesā rodas ļoti daudz koksnes atlikumu. Tos nevar izmantot pamatprodukcijas ražošanai, bet tiem ir enerģētiska vērtība. Tieši tāpēc radās ideja startēt Kohēzijas fonda līdzfinansētā projektā un būvēt koģenerācijas staciju”. Tagad visi koksnes atlikumi tiks izmantoti, lai ražotu elektroenerģiju un siltumenerģiju gan uzņēmumam, gan Jēkabpils pilsētai.

<object width="448" height="276" data="http://www.youtube.com/v/5MxZNnoR8W4?version=3&amp;hl=lv_LV" type="application/x-shockwave-flash"> <param name="data" value="http://www.youtube.com/v/5MxZNnoR8W4?version=3&amp;hl=lv_LV" /> <param name="allowFullScreen" value="true" /> <param name="allowscriptaccess" value="always" /> <param name="src" value="http://www.youtube.com/v/5MxZNnoR8W4?version=3&amp;hl=lv_LV" /> <param name="allowfullscreen" value="true" /> </object>