JaunumiJaunumi

20.02.2012 16:52

LZP deputāts iesaka ierobežot iespējas iedzīvotājiem kāpt uz nedroša ledus

Pilnībā iedzīvotājiem aizliegt kāpt uz ledus nevajadzētu, bet aizliegumu varētu piemērot brīžos, kad tas ir īpaši bīstami - tūlīt pēc ledus izveidošanās un pavasarī, kad ledus kļūst trausls, atzina Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāts, LZP biedrs Kārlis Seržants.

Pēc K. Seržanta domām, Latvijā varētu ieviest līdzīgu sistēmu kā Igaunijā Peipusa ezerā un Pērnavas jūras līcī, kur brīžos, kad paziņo, ka ledus nav drošs, tiek izsludināts aizliegums iedzīvotājiem kāpt uz ledus. Pārkāpumu gadījumos vainīgajam jāmaksā soda nauda. Cilvēkiem jāsaprot, ka tas būtu tikai un vienīgi viņu pašu drošības nolūkos, kā arī tas, ka šāds nedrošā ledus periods ir visai neilgu laiku, un ka tomēr lielāko ziemas daļu cilvēki varēs gan makšķerēt, gan slidot, slēpot utt.

"Patlaban šī problēma ir nenormāli aktuāla," piebilda Kārlis. Tas varētu tikt attiecināts lielākoties uz tām pašvaldībām, kas atrodas jūras tuvumā, jo katru gadu uz ledus gabaliem jūrā ieskalo ļoti daudz cilvēkus, kas vidēji 20 gadījumos katru pavasari beidzas letāli!

Deputāts norādīja, ka Latvijā aizliegumu kāpt uz nedroša ledus varētu izsludināt pašvaldības - vai nu visā teritorijā, vai atsevišķās ūdenstilpēs, balstoties uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) sniegto informāciju.

Arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovkis (V) atzina, ka varētu apsvērt daļējus ierobežojumus atsevišķos laika posmos.

Patlaban normatīvie akti vien liedz ar autotransportu braukt pa ledu, taču par cilvēkiem nekas nav teikts. Ik gadu tiek tērēts daudz resursu, lai glābtu no noslīkšanas neapdomīgus cilvēkus. Šajā jautājumā daudz tālāk esot tikusi Igaunija, tādēļ nolemts konsultēties ar kaimiņvalsts atbildīgajiem dienestiem, kā šo jautājumu pareizāk noregulēt.

 

Avots: Delfi.lv