Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

05.02.2015 18:30

LZP Ekonomikas padomes ietvaros notiek I.Feifera seminārs „Krāj un aizdod”

4.februārī Latvijas Zaļās partijas (LZP) Ekonomikas padomes ietvaros tika organizēts seminārs „Krāj un aizdod”, kuru vadīja ilggadējs finanšu jomas eksperts Inesis Feiferis.

Semināra ietvaros tika skaidroti kooperatīvo krājaizdevumu sabiedrību darbības piemēri, analizēti krājaizdevumu sabiedrību sekmīgas ieviešanas un darbības mehānismi citviet Eiropā.

Ievadvārdos pirms semināra, LZP Ekonomikas padomes vadītājs Edgars Tavars norādīja, ka „kooperatīvo krājaizdevumu sabiedrību sistēmas ieviešana Latvijā ir viens no LZP uzstādījumiem finanšu jomā”. Pateicoties Ineša Feifera un zaļo biedru neatlaidībai šis būtiskais nacionālās finansēšanas sistēmas attīstības jautājums ir iekļauts esošās Valdības deklarācijas 9. un 10.punktā, un tiek strādāts, lai Valdības rīcības plānā iekļautu LZP priekšlikumus par krājaizdevumu sabiedrību attīstības priekšnoteikumu veicināšanu, jautājuma virzību komentē E.Tavars.

Pēc Feifera teiktā krājaizdevu kooperatīvās sabiedrību veidošanai un darbībai ir nepieciešama aktīvāka pašvaldību un uzņēmēju aktīvāka iesaiste, bet rezultātā sadarbojoties iedzīvotājiem, uzņēmējiem un pašvaldībai iegūtu viss reģions. Pēc šāda principa sekmīgi darbojas daudzās Eiropas valstīs. Spilgtākie piemēri Vācijā – Deutsche Zentral-Genossenschaftsbank, kur ir 900 kooperatīvās bankas ar 12 000 filiālēm, Īrijā savukārt ir 498 krājaizdevumu kooperatīvās sabiedrības.

„Kooperācijas principu ievērošanas pozitīvais efekts krīzes laikā jo īpaši spilgti ir redzams Eiropas Savienības (ES) banku sektorā. Neviena kooperatīvā banka ES vēl nav bankrotējusi. Kooperatīvās bankas ir sekmīgi izturējušas finanšu krīzi, piesaistītas vienai teritorijai, koncentrējas uz kooperatīva biedru interesēm un veicina sadarbību”, uz ieguvumiem norāda I. Feiferis.