Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

07.03.2019 14:56

LZP iebilst PRET 104 koku izciršanu Rīgā pie Botāniskā dārza

Latvijas Zaļā partija (LZP) uzskata, ka plānotā vairāk kā 100 koku izciršana Rīgā pie Botāniskā dārza teritorijas (Kuldīgas un Slokas ielas stūris) ir kārtējais noziegums pret Rīgas pilsētvidi un Pārdaugavas iedzīvotājiem. Informē Edgars Tavars, LZP valdes priekšsēdētājs.

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija šī gada 11. februārī pieņēma lēmumu par to, ka publiskajai apspriešanai tiek nodota vairāk kā 100 koku ciršanas iecere, lai Slokas ielā 45 virzītu daudzīvokļu dzīvojamo māju būvniecības projektu. Tas ir zaļš nostūris, kas kalpojis kā sava veida zaļais aizsargmūris gan Botāniskajam dārzam, gan rimtajai iedzīvotāju dzīvei satiksmes noslogotās Slokas ielai pieguļošajās ieliņās. 

 “Pats ar ģimeni dzīvoju Pārdaugavā, šeit vijas arī manas bērnības takas. Skaudri ir redzēt un apzināties, kā mērķtiecīgi tiek iets uz to, lai nocirstu koku pēc koka un par apbūves laukumiem pārvērstu vienu zaļo zonu pēc otras, līdz vienā dienā Rīga būs noplicināta pelēka un putekļiem klāta”, uzskata E.Tavars.

Ar gaisa kvalitāti Rīgā tāpat jau ir nopietnas problēmas, tāpēc katras zaļās zonas un koka iznīcināšana ir kārtējā artava gaisa pasliktināšanā. Jāmeklē risinājumi kā sabalansēt attīstību ar cilvēku vajadzību dzīvot zaļumu ieskautā pilsētvidē.

E.Tavars piekrīt, ka attiecīgā zemesgabala īpašnieks savā ziņā ir situācijas ķīlnieks, bet šajā gadījumā sprunguļus vajag mest nevis zaļo vides un Rīgas kultūrvēstures pieminekļu aizstāvju, bet gan Rīgas domes un to speciālistu lauciņos, kuri ilgstoši darbojušies pilsētplānošanas un attīstības jautājumu risināšanā, un šādu atļauto izmantošanu konkrētajā teritorijā pieļāvuši.

LZP šobrīd gatavo un Rīgas domei iesniegs savu viedokli par šo teritoriju publiskās apspriešanas ietvaros, kas norit no 5.marta līdz 18.martam.