Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

23.10.2016 20:04

LZP Rīgas nodaļa kopā ar VAK diskutē par Lielo kapu tramvaja projektu Rīgā

20.oktobrī notika Latvijas Zaļās partijas (LZP) Rīgas nodaļas sanāksme, kurā piedalījās arī Vides Aizsardzības kluba (VAK) viceprezidente Elita Kalniņa. E.Kalniņa informēja par Lielo kapa tramvaja jeb sabiedrībā saukta par "kapu tramvaja" projektu Rīgā iespējamo ietekmi uz kapos veiktajiem apbedījumiem, necaurspīdīgo un sasteigto projekta virzību Rīgas Domē, kā arī nepietiekamu sociālekonomisko pamatojumu šīs tramvaja līnijas izbūvei.

"Ir aktīvas iedzīvotāju grupas, kas saviem spēkiem gadiem ilgi mēģinājušas savest pamazām kārtībā tās kapu kopiņas, kuras vairs nav kam aprūpēt. Lielie kapi ir kultūrvēstures piemineklis, kas saudzējams, tāpēc tas, kā Rīgas Dome bīda šo projektu, neatbilst ētikas normām latviskajā izpratnē", panda E.Kalniņa.

LZP Rīgas nodaļas vadītājs V.Kalnozols uzsvēra, ka jebkura sabiedriskā transporta, īpaši tāda, kurš ir draudzīgs videi attīstība Rīgā būtu apsveicama, bet arī viņam nav saprotams kādēļ tā vietā, lai veidotu tramvaja līniju uz tādām jau šobrīd plaši apdzīvotām apkaimēm kā Purvciems un Pļavnieki, līniju virza uz mazapdzīvoto Skansti.

"Latviešiem kapu un aizgājēju piemiņa visos laicos bijusi svēta, tāpēc žēl, ka tā vietā, lai sakārtotu Lielos kapus, kur atdusas daudzi Latviešu nācijai nozīmīgi ļaudis, ir vēlme pārlaist pāri tramvaja sliedes", norādīja V.Kalnozols. E.Kalniņa lūdza LZP Rīgas nodaļu un V.Kalnozolu kā Seimas deputātu sniegt atbalstu un iesaistīties, lai kopīgiem spēkiem mēģinātu rast kompromisu un nepieļautu šī projekta realizāciju pēc šobrīd iecerētā scenārija.