JaunumiJaunumi

02.11.2016 18:37

LZP Tautsaimniecības padomē informē par 2017.gada valsts budžetu

31.oktobrī pēc Latvijas Zaļās partijas (LZP) un Tautsaimniecības padomes vadītāja Edgara Tavara ierosinājuma notika paplašinātā LZP padomes sanāksme, kuras mērķis bija iepazīstināt padomes pārstāvjus un ritus interesentus no biedru vides ar informāciju par 2017.gada valsts budžetu un plānotajām aktualitātēm veselības aprūpes sistēmā.

Sanāksmes ievadā E.Tavars iepazīstināja ar darba kārtību, uzsverot, ka sanāksmes mērķis ir sniegt pēc iespējas plašāku informāciju no tiešajiem informācijas avotiem par jautājumiem, kas valsts budžeta sastādīšanas laikā ir aktuāli visiem - pašvaldībām, uzņēmējiem un iedzīvotājiem.

Vispārīgu informāciju par aktuālo 2017.gada valsts budžetā - izdevumu, ienākumu daļu, ietekmi uz pašvaldībām un uzņēmējdarbību, fiskālās tendences sadalījumā pa nozarēm valstī un citām klātesošos interesējošajām tēmām informēja Jolanta Plūme (Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietniece budžeta jautājumos).

Veselības minstre Anda Čakša iepazīstināja ar plānotajām reformām veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanā, paskaidrojot slimnīcu tīkla reformēšanas ieceri, e-veselības ieviešanas procesu, "zaļā koridora" procesa sekmīgas ieviešanas nodrošinājumu un atbildēja uz klātesošo jautājumiem.

Par izmaiņām autonodokļos un ietekmi uz uzņēmēju un iedzīvotāju maciņiem skaidroja Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes locklis Jānis Golubevs.