JaunumiJaunumi

09.03.2017 22:38

M.Ruža: Bauska ir ļoti īpaša vieta Latvijā

Bauska ir ļoti īpaša vieta Latvijā, uzskata Bauskas novada domes deputāts Mārtiņš Ruža (LZP). Nekur citur Latvijā vienkopus nav tik daudz ievērojamu vēsturisku celtņu. Tā ir  vienīga pilsēta, kas atrodas triju upju krastos. Tai cauri iet Eiropas nozīmes autoceļš A7. Novadā ir auglīgākās Latvijas lauksaimniecības zemes. Šeit aizsākās senās mūzikas un country mūzikas festivālu tradīcijas un te dzīvo varoši un strādīgi cilvēki.

Pēdējos četros gados no pašvaldības puses  ir daudz darīts Bauskas novada labā. Tas ir pamanāms, jo esam saņēmuši atzinības valsts mērogā. Izdarītais - atjaunots Mūsas tilts , turpinās skolu renovācijas projekti, izveidots gājēju un velosipēdistu celiņš uz Rītausmu ciematu, atjaunotas Rīgas, Zemgaļu, Kraujas, Akāciju ielas Bauskā, Dreņģerkalna iela Codē,  Jaunsaules ciemata centrā uzliets asfalts, veikti vairāki ūdensaimniecības projekti, atklāts higēnas centrs pie sociālā dienesta un daudz kas cits. Pagājušaja gadā beidzot ir sākusies pelbaseina būvniecība, par kuru šķēpi tika lauzti daudzu gadu garumā . Ar ZZS deputātu palīdzību iegūta iztrūkstošā finasējuma daļa baseina būvniecībai. Kultūra vienmēr ir bijis viens no novada dzīves pamatakmeņiem, tāpēc uzsākts darbs pie Bauskas biznesa bibliotēkas projekta realizācijas. To pabeidzot paveras iespējas paplašināt un atjaunot Bauskas kultūras centru vēsturiskā izskatā ar mūsdienīgu aprīkojumu.

Pa šiem četrim gadiem izdarīts ir daudz , bet tajā pašā laikā jāatzīst, ka būtu varēts izdarīt vēl vairāk.

Kā attīstīties tālāk? Vai mūsu mazpilsētai jācenšas skriet nopakaļ lielajām pilsētam un jāiet industralizācijas ceļu ar visām tai līdzi nākošajām negācijām? Esmu pārliecināts , ka mēs varam iet savu attīstības ceļu. Mums ir visi priekšnosacījumi, lai kļūtu par “Rīgas guļamrajonu” ir izdevīgs ģeografiskais novietojums, ir skolas, bērnudarzi, augstkolas filāle, laba satiksme un nākotnē mums būs arī sava dzelceļa stacija.

Aktuāls gan ir jautājums par Bauskas slimnīcu. Pēc ZZS Bauskas novada domes deputātu pašiniciatīvas 2015.gadā Bauskas slimnīcas jautājuma risināšanai tika uzaicināts toreizējais veselības minstrs G.Belēvičs. Diemžēl ministra demisijas dēļ visu nākas sākt no jauna  un tāpēc arī jaunās minstres laikā tiek aktualizēts jautājums par diennakts neatliekamās medicīnas palīdzības centra atjaunošanu.

Novads nav tikai pilsēta, tie ir arī lauki. Lauku skolu jautājumā vienmēr esmu bijis skolu pusē. Lauki bez skolām izmirs, tas nav pat japierāda. Sistēma , kad nauda seko skolēnam, ir negodīga un  izgāzusies. Ofensīva lauki pret pilsētu ir nemakulīgu ierēdņu slima fantāzija un viņu argumenti par vāju mācību kvalitāti lauku skolās, vispar neiztur kritiku. Pašvaldībai ir jabūt savam mugurkaulam, lai nostātos pret šādu sistēmu.

Bez lauku skolām vēl viens sasāpējušais jautājums ir lauku ceļi. Pie intensīvas lauksamniecības ceļu uzturēšana prasa lielus līdzekļus un vērību. Pagasta pārvaldniekiem esam devuši tiesības izlikt svara ierobežojumus uz ceļiem, lai tos pasargātu no izbraukāšanas, taču tā nav panaceja. Vairumā gadījumu valsts gadiem neveic savu ceļu uzturēšanas funkcijas, tāpēc pāsvaldības ceļi ir labākā stāvoklī kā valsts ceļi. Pašvaldība nedrīkst  vienkārši noskatīties neko nedarot. Likums mums atļauj rīkot pašvaldibas referndumu, tad izmantojam šo iespēju, lai nobalsotu par maksas ieviešanu uz A7 ceļa caurbraucošajam transportam un no iegūtajiem līdzekļiem uzturēsim un saremontēsim visus novada ceļus. Ja valsts nespēj vai negrib, tad tas ir jāizdara pašvaldībām.

Skatoties nākotnē vēlos , lai pašvaldību vēlēšanas uzvarētu pieredzējuši, zinoši un strādāt griboši deputāti. Lai jebkura pašvaldibas darba kritika būtu objektīva un vērsta uz problēmu risinājumu. Iedzīvotāju apmierinātība ar dzīves kvalitāti. ir noteicošais rādītājs pašvaldības darba vērtējumam.