JaunumiJaunumi

25.10.2016 20:32

Ogrē atklāta moderna šķeldas katlu māja

20. oktobrī Ogrē svinīgi atklāts jaunais siltumenerģijas ražošanas objekts Ogrē – šķeldas katlu māja. Atšķirībā no citām katlu mājām Ogrē, kur kā kurināmais tiek izmantota importētā dabasgāze, jaunajā katlu mājā siltumenerģiju ražo, izmantojot vietējo kurināmo – šķeldu.

Atklāšanas pasākumu vadīja impovizācijas teātra “Spiediens” dalībnieki, kuri atraktīvā veidā sarunājās ar klātesošajiem un uzdeva viņiem izpildīt arī dažādus uzdevumus.

Radošo un aktīvo atklāšanu turpināja Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dimants (LZP), kurš savā uzrunā sacīja: ”Galvenais, ko mēs iegūstam, tā ir neatkarība, samazinot gāzes ietekmi uz mums. Tāpat esam radījuši jaunas darba vietas. Un ne mazāk svarīgs fakts – varēsim samazināt siltumenerģijas tarifus. Liels paldies visai komandai, kas piedalījās katlu mājas tapšanā un visiem, kas noticēja tās nepieciešamībai. ”

Svinīgo atklāšanas lentu pārgrieza Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis (LZP) sakot: “Mēs esam paveikuši lielu darbu īsā laika posmā. Un tas ir tikai sākums, jo tuvāko gadu laikā plānojam strādāt pie siltumtrašu nomaiņas, tādējādi vēl vairāk samazinot izmaksas par siltumenerģiju. Mēs ejam uz to, lai Ogri varētu saukt par zaļāko pašvaldību Latvijā.”

Projektu realizēja Ogres novada pašvaldības uzņēmums SIA “MS siltums”, izmantojot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļus un Nordea bankas finansējumu. Darbus veica SIA “FILTER”. Katlu mājas un siltumtrašu būvniecības izmaksas bija 5,9 miljoni eiro. Siltuma tarifs pilsētā būs nemainīgi zems un prognozējams, kā rezultātā patērētāji ietaupīs ap 1 milj. EUR gadā salīdzinājumā ar rēķiniem par apkuri pēdējos 6 gados.

Šo projektu Ogres novadā realizēja vienlaicīgi ar 3 siltumtrašu projektiem: no katlu mājas uzbūvēta siltumtrase ar pieslēgumu maģistrālajiem siltumapgādes tīkliem, kas nodrošina jaunās katlu mājas darbību vienotā tīklā ar katlu mājām Zilokalnu prospektā, Upes prospektā un Skolas ielā; rekonstruētas siltumtrases un nomainīti siltummezgli Madlienā, kas tur ļāva likvidēt avārijas stāvoklī esošo, arhaisko   četrcauruļu siltumtrašu sistēmu, kā arī, uzstādot jaunus siltummezglus, rasta iespēja kontrolēt un samazināt siltumenerģijas patēriņu pašvaldības ēkās; apvienotas katlu mājas Suntažos, padarot visas sistēmas būtiski efektīvākas, samazinot kurināmā un darbaspēka izmaksas.

Avots:ogresnovads.lv