JaunumiJaunumi

10.08.2016 10:09

Ogres novada mērs A.Mangulis pilsētas svētkos aizsāk jaundzimušo sveikšanas tradīciju

6.augustā, Ogres pilsētas svētku ietvaros desmitiem ģimeņu ar saviem jaundzimušajiem pulcējās skvēriņā pie Baltās cielavas, lai dotos gājienā pa Brīvības ielu.

Gājiena dalībniekus līdz monumentālajam karogam Brīvības ielā pavadīja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis (LZP) un Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Lidija Vītola.

Nonākot gala punktā jaunās māmiņas un mazuļus sveica Ogres novada pašvaldība, dāvinot mākslinieces, uzņēmējas un mūsu novadnieces Ingas Gailītes darinātās spēļmantiņas – čiekurus. A. Mangulis paskaidroja, ka zaļie čiekuri simbolizējot jaundzimušos, kuri nupat kā nākuši pasaulē un sāk savu ceļu kā baltas lapas. Tieši jaundzimušie esot novada nākotne, uzsvēra A. Mangulis.

Čiekuru darinātāja Inga Gailīte atzina, ka, izgatavot 300 čiekurus esot bijis liels izaicinājums, bet viņa patiesi cerot, ka šī spēļmantiņa bērnam noderēs un sagādās prieku.

Pēc māmiņu un mazuļu sveikšanas sekoja mazuļu rāpošanas sacensības, kurās piedalījās 17 jaundzimušie. Visātrākais rāpotājs sacensībās izrādījās mazais Valters, kurš balvā saņēma DIP DAP riteni, ko dāvināja veikals Ogres pērle.

Paralēli mazuļu rāpošanas sacensībām, klātesošie varēja baudīt muzikālus priekšnesumus.

Avots: ogresnovads.lv