JaunumiJaunumi

14.05.2017 18:34

Ogres novada vadība Satiksmes ministrijā pārrunā novadam aktuālos jautājumus

10.maijā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis (LZP)  kopā ar izpilddirektoru Pēteri Dimantu (LZP) tikās ar Latvijas Republikas Satiksmes ministru Uldi Auguli (LZS) un Satiksmes ministrijas parlamentāro sekretāru Edgaru Tavaru (LZP) , lai pateiktos par līdzšinējo veiksmīgo sadarbību un atbalstu Ogrei nozīmīgu jautājumu risināšanā, kā arī pārrunātu un aktualizētu tuneļa būvniecību, grants ceļu sakārtošanu, Rīga –Daugavpils (A6) šosejas posma Ogres pilsētā nodošanu valstij, kā arī citus jautājumus.

Šobrīd norisinās autotransporta tuneļa zem dzelzceļa Ogrē, Kalna prospektā projektēšanas darbi. Pēc ilgstošām sarunām ar VAS “Latvijas dzelzceļš” pagājušā gada 27.jūlijā Ogres novada pašvaldība ar priekšsēdētāja Artūra Manguļa  atbalstu panāca vienošanos par dzelzceļa tuneļu projektēšanu Ogres pilsētā. VAS “Latvijas dzelzceļš” savā budžetā iekļāva 40 000 EUR lielu finansējumu dzelzceļa tuneļu projektēšanai Ogrē, kas veido pusi no projektēšanas darbiem nepieciešamā finansējuma. Otru pusi sedz pašvaldība. A. Mangulis pateicās par ministra atbalstu jautājumā par autotransporta tuneļa būvniecību, kā arī par valsts ceļu posma Tīnūži – Ogre pārbūves uzsākšanu, ko iedzīvotāji jau sen gaidījuši.

Tāpat tikšanās laikā tika aktualizēti jautājumi, kas saistīti ar luksofora uzstādīšanu uz Rīga – Daugavpils šosejas (A6) pie krustojuma ar Austrumu ielu, kur īpaši apgrūtināta pārvietošanās ir gājējiem un riteņbraucējiem, jo krustojums ir neregulējams, un ir jāšķērso četras joslas, un pašvaldības apsaimniekošanā esošā šosejas posma Ogrē nodošanu VAS “Latvijas valsts ceļi”. Ogre ir viena no dažām pilsētām Latvijā, kuru šķērso valsts nozīmes ceļš, kas pilsētas teritorijā nonācis pašvaldības īpašumā un kura ikdienas uzturēšana pašvaldībai izmaksā vairāk kā simts tūkstoši eiro.

Ar Satiksmes ministru tika pārrunāta arī cietā seguma izveide un ceļa pārbūves iespējas posmā Aderkaši – Meņģele. Ministrs informēja, ka tuvākajā laikā tiks pārskatīts jautājums par virsmas apstrādi ar piesūcinātām šķembām un lielāka finansējuma novirzīšanu tam.

Avots: ogresnovads.lv