Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

09.08.2012 13:59

Pēc 50 gadu pārtraukuma Rīgas Zoo apskatāmi pingvīni

Rīgas Zooloģiskajā dārzā no šodiens līdz augusta beigām būs apskatāmi 17 Džentū pingvīni, kas ieradušies no Edinburgas zoodārza Lielbritānijā, lai Rīgā pavadītu karantīnu pirms izceļošanas no Eiropas Savienības uz Ķīnas okeanāriju, portālam Delfi pavēstīja zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Iecerēts, ka apmeklētājiem pingvīnu saime būs apskatāma laikā no 9. līdz 30. augustam, ja vien nebūs vērojamas kādas negaidītas pingvīnu veselības stāvokļa izmaiņas.


Rīgas Zoodārzs par piemērotāko vietu karantīnai izvēlēts tāpēc, ka Latvija ir viena no nedaudzajām valstīm Eiropā, kur pēdējā desmitgadē nav konstatēti saslimšanas gadījumi ar putnu gripu. Lai izpildītu karantīnas nosacījumus, viena no zoodārza telpām rūpīgi dezinficēta un pārbūvēta. Atbilstoši pingvīnu īslaicīgas turēšanas prasībām, tajā nodrošināta pastāvīga +8 līdz +10 grādu temperatūra.


Iepriekšējos gadu desmitos uz īsu laiku Rīgas Zooloģiskajā dārzā bijuši apskatāmi dažādu sugu pingvīni. Pirms kara 1936. gadā Rīgas Zoodārzs saņēma norvēģu konsula un polārpētnieka dāvanu - pāri zeltcekula pingvīnu, kuri gan nepārcieta silto Latvijas vasaru, bet 1962. gadā apmēram mēnesi rīdzinieki varēja apskatīt vairāk kā 30 pingvīnu grupu.


Džentū, Magelāna un zeltmatu pingvīni Rīgā uzturējās pirms filmēšanās filmā Neparastā pilsēta. Savukārt 1985. gadā jūrnieki Rīgas Zoodārzam atdeva vienu pingvīnu, kurš drīz pēc tam tika pārsūtīts uz Lietuvas jūras muzeju Klaipēdā un kļuva par prāvas pingvīnu saimes "ciltstēvu".

 

<object width="560" height="315" data="http://www.youtube.com/v/Z9N4H_K0Wpo?version=3&amp;hl=lv_LV&amp;rel=0" type="application/x-shockwave-flash"> <param name="data" value="http://www.youtube.com/v/Z9N4H_K0Wpo?version=3&amp;hl=lv_LV&amp;rel=0" /> <param name="allowFullScreen" value="true" /> <param name="allowscriptaccess" value="always" /> <param name="src" value="http://www.youtube.com/v/Z9N4H_K0Wpo?version=3&amp;hl=lv_LV&amp;rel=0" /> <param name="allowfullscreen" value="true" /> </object>