JaunumiJaunumi

15.11.2016 17:25

Plūdu riska mazināšanai Jūrmala plāno stiprināt Lielupes krastu

Eiropas Savienības (ES) fondu konkursu programmā plūdu un krasta erozijas risku apdraudējuma novēršanai Jūrmalā pašvaldība plāno par 3,23 miljoniem eiro stiprināt Lielupes krastu, būvējot krasta aizsargbūvi. Jūrmalai kopējais pieejamais ERAF finansējums ir 3 230 000 eiro.

Jūrmalas pilsētas pašvaldība projekta laikā iecerējusi stiprināt Lielupes krastu, būvējot krasta aizsargbūvi, lai novērstu krasta erozijas risku un plūdu draudus pilsētas centrālajā daļā - Dzintaros un Majoros. Projekta mērķis ir aizsargāt apkārt esošos īpašumus un pilsētas stratēģisko infrastruktūru un inženierkomunikācijas.

Līdz šim Jūrmalas pašvaldība kopš 2015.gada veikusi regulārus jūras krasta kāpu aizsardzības pasākumus. Lai stabilizētu jūras krasta kāpas un mazinātu eroziju, veikta smilšu piebēršana tajās krasta zonās, kas visvairāk pakļautas noskalošanai - Kaugurciema un Majoru pludmalēs. Turklāt kāpās atjaunoti kārklu stādījumi, lai nodrošinātu pludmales krasta aizsardzību un veicinātu kāpu attīstību. Darbi veikti saskaņā ar vides eksperta Jāņa Lapinska veiktās krasta kāpu līnijas matemātiskās modelēšanas rezultātiem.

Kopš 2010.gada Jūrmalas pašvaldība Lielupes grīvā ostas teritorijā veic upes grīvas ikgadējos tīrīšanas darbus, kuri samazina ikgadējos plūdu draudus visā Lielupes upes baseina apgabalā, tādā veidā samazinot pavasara plūdu draudus Jelgavā, Jelgavas novadā, Kalnciemā un arī Jūrmalā.

Avots:LETA