JaunumiJaunumi

28.03.2012 12:09

Putnu dienas Rīgas ZOO

Gaisā virmo pavasaris un teju katru dienu manāma kāda jauna gājputnu suga, kas atgriezusies Latvijā, bet zīlītes un zvirbuļi jau meklē ligzdvietas. Zooloģiskajā dārzā jau veikta pērn uzlikto putnu būru kontrole un tīrīšana. Nu klāt pēdējais laiks gatavot jaunas dobumperētāju mājvietas, lai lidoņi laicīgi tās varētu aizņemt un sagatavoties dēšanai. Un tas būs 31. martā un 1. aprīlī no plkst. 12.00-15.00.

Cerams, ka arī citviet Latvijā ļaudis rūpīgi iztīrījuši no iepriekšējos gados liktajiem būrīšiem veco ligzdu materiālu, kas pārpilns ar parazītu oliņām un kūniņām un ieplānojuši vietu arī kādam jaunam būrītim, kuru gatavot aicinām zoodārza Putnu dienu pasākumā „Dzeņa darbnīcā”.

 

Labus padomus būru saimniecības uzturēšanā atradīsi Rīgas Zoo mājaslapā, sadaļā Derīgi darbi.

 

Video - Putnu dienas Rīgas Zoo

<object width="560" height="315" data="http://www.youtube.com/v/dA6iunicfj4?version=3&amp;hl=lv_LV&amp;rel=0" type="application/x-shockwave-flash"> <param name="data" value="http://www.youtube.com/v/dA6iunicfj4?version=3&amp;hl=lv_LV&amp;rel=0" /> <param name="allowFullScreen" value="true" /> <param name="allowscriptaccess" value="always" /> <param name="src" value="http://www.youtube.com/v/dA6iunicfj4?version=3&amp;hl=lv_LV&amp;rel=0" /> <param name="allowfullscreen" value="true" /> </object>