JaunumiJaunumi

09.10.2017 11:11

R.Bergmanis piedalīsies fotoizstādes “Jaunsardzei - 25” atklāšanā

Šodien, 9. oktobrī, plkst. 15.00 aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis piedalīsies fotoizstādes “Jaunsardzei – 25” atklāšanā, kas līdz 30. oktobrim apskatāma Eiropas Savienības mājā Rīgā, Aspazijas bulvārī 28.

“Jaunsardzes kustība ir nepārprotami pierādījusi, ka tās esamība un attīstība 25 gadu garumā ir sevi attaisnojusi pilnībā. Prieks, ka šī skolas jauniešu kustība aptver visu Latviju, kļūstot arvien populārāka un pieprasītāka. Gandarījums par to, ka daudzi jaunsargi par savu dzīves profesiju izvēlas dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos. Nākotnē, papildinot izglītības programmu ar valsts aizsardzības mācību, Latvijas skolēni iegūs vēl plašākas iespējas jau skolas laikā pēc izvēles apgūt ne tikai Jaunsardzes zinības, bet arī daudzas citas iemaņas, kas nepieciešamas ikvienam šīs zemes patriotam un aizstāvim,” uzsver R. Bergmanis.

Fotoizstāde veltīta Jaunsardzes 25. dibināšanas gadadienai, un tajā apskatāmas Jaunsardzes un informācijas centra arhīva fotogrāfijas, kurās fiksēti spilgti momenti no jaunsargu apmācībām, sacensībām, nometnēm, pārgājieniem un citiem pasākumiem. Fotogrāfiju autori: Laila Bajāre, Gatis Dieziņš, virsseržants Gatis Indrēvics, Anda Kukemilka un Normunds Mežiņš.

Izstādes atklāšanā piedalīsies arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kā arī Jaunsardzes un informācijas centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs.

Jaunsardze ir brīvprātīga kustība, kurā iesaistās bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 21 gadam. Jaunsardzē tiek uzņemti jaunieši, kas izteikuši vēlēšanos darboties kustībā, neatkarīgi no nacionalitātes, sociālā statusa, fiziskās sagatavotības vai citām pazīmēm.

Kustības mērķis ir izglītot jaunatni valsts aizsardzības jomā, organizēt saturīgu brīvā laika pavadīšanu, pilsonisko un patriotisko audzināšanu, sniegt zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas dzīvē, darbā un militārajā dienestā. Jaunsargu apmācība notiek visā Latvijā.

Šobrīd Jaunsardzes kustībā aktīvi darbojas vairāk nekā 8000 bērnu un jauniešu.