Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

01.07.2019 14:29

Saeimas deputāte A.Čakša Japānā piedalās Pasaules sieviešu politisko līderu samitā

No 21. līdz 28.jūnijam A.Čaksa kopā ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un Saeimas priekšsēdētājas biedri Inese Lībiņa-Egnere devās vizītē uz Japānu, kur piedalījās Pasaules sieviešu politisko līderu samitā, tiksies ar Japānas parlamentāriešiem un valdības pārstāvjiem.

Vizītes ietvaros Tokijā Saeimas delegācijai notika vairākas tikšanās Japānas parlamentā - ar Pārstāvju palātas priekšsēdētāju Tadamori Ošimu (Tadamori Oshima), parlamenta Padomnieku palātas priekšsēdētāju Čuiči Dati (Chuichi Date) un Japānas-Latvijas parlamentārās asociācijas priekšsēdētāju Hirofumi Nakasoni (Hirofumi Nakasone). Šo tikšanos laikā plānots pārrunāt iespējas stiprināt Latvijas un Japānas parlamentāro sadarbību, kā arī aktuālos starptautiskās dienaskārtības jautājumus.

Šogad Pasaules sieviešu politisko līderu samitā tika izcelti jautājumi par sabiedrības ilgtspējīgu attīstību, īpašu uzmanību veltot arī sieviešu līdzdalības veicināšanai politikā. Samitā I.Mūrniece piedalīsies plašākā diskusijā par parlamentāriešu lomu iekļaujošas sabiedrības veicināšanā.

Tokijā Latvijas delegācija tikās ar Japānas ārlietu ministru Taro Kono (Taro Kono) un pārrunās aktuālos jautājumus divpusējā sadarbībā, kā arī starptautiskajās organizācijās.