JaunumiJaunumi

20.09.2016 19:16

Saeimas deputāti I.Līdaka un J.Vectirāns tiekas ar Rojas vidusskolas skolēniem

20.septembrī Saeimā viesojās Rojas vidusskolas 12.klases skolēni. Tikšanās ietvaros skolēni iepazinās ar vēsturisko Saeimas namu un parlamentāriešu darba ikdienu.

Interesanta diskusija izvērtās Saeimas plenārsēžu zālē, kurā nopietnus un humorpilnus atgadījumus no deputātu darba dzīves un aizkulises norisēm atklāja Ingmārs Līdaka (ZZS/LZP).

Jaunieši taujāja par kārtību kādā veidā notiek balsojumu, kā noris darbs frakcijās, komisijās, kā deputāti risina jautājumus, kad vienas frakcijas kolēģu vidū par kādu jautājumu nav vienprātības.

Lai plašāk iepazītu Saeimas darba specifiku, jaunieši tika aicināti iesaistīties Jauniešu Saeimā, Ēnu dienā un citos pasākumos, kur plašāk būtu iespējams redzēt deputātu ikdienu.

Pēc Saeimas nama apmeklējuma, I.Līdaka kopā ar visie devās un Zaļo un zemnieku savienības frakcijas telpām, kur talākai diskusijai pievienojās Saeimas deputāts Juris Vectirāns.

Deputāti ar jauniešiem un pedagogiem diskutēja par aizsardzības un drošības jautājumiem, uzsverot patriotiskas audzināšanas nozīmi, tāpat tika runāts par militāro dienestu, zemessardzes un jaunsargu kustības nozīmi.

J.Vectirāns mudināja jauniešus pievērsties dažādām sporta aktivitātēm, jo, diemžēl, situācija ar jauniešu vispārējo fizisko sagatatavotību nav iepriecinoša.