JaunumiJaunumi

13.10.2016 17:28

Saeimas deputāts J.Vectirāns Viesītē piedalās jaunā dievnama iesvētīšanas pasākumā

8. oktobrī, Viesītē Saeimas deputāts Juris Vectirāns (ZZS/LZP) piedalījās jaunā Svētā Franciska katoļu baznīcas iesvētīšanā. Pēc vairāk kā 3 gadu darba, baznīcas būvniecības darbi ir pabeigti un kā atklāšanā atklāja jaunā nama saimnieki, palikuši vien sīkumi. Baznīcas būvniecības darbi sākās jau 2013.gadā, savukārt aizvadītā gada augustā baznīcai tika uzlikts krusts.

Dievnama konsekrāciju un dievkalpojumu vadīja Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis. Pasākumā piedalījās arī Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis, bīskaps emeritus Jānis Purvinskis, garīdznieki un topošie priesteri, kā arī draudzes locekļi, Viesītes novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Dimitrijevs, izpilddirektors Alfons Žuks, citu konfesiju mācītāji.

Uzrunājot klātesošos, Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis uzsvēra, ka celtne ir tikai pulcēšanās vieta, baznīca jau esam mēs paši:“Kaut Jūsu dievkalpojumi vienmēr būtu kā šodien, kad nebūtu kur apsēsties un grūti būtu pat stāvēt. Gribas novēlēt, lai šī draudze aug un lai jūs visi jūtaties kā draudze, jo tagad jums ir savas telpas un savs nams. Jums ir kur mācīties dziedāt, kur atvest bērnus, lai sagatavotu sakramentu saņemšanai un kur vienkārši pulcēties draudzei.”

Avots: viesite.lv