Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

02.04.2013 10:17

Sigulda – zaļākā pilsēta Latvijā!

Man Sigulda ir skaistākā un zaļākā pilsēta Latvijā. Mūsu valstī nav daudz apdzīvotas vietas, kurās daba ienāk pilsētā, vēsturiskais saplūst ar mūsdienīgo, radošās aktivitātes kontrastē ar sportiskajām aktivitātēm. Dabai saudzīga attīstība, sakārtota infrastruktūra un vide, kurā strādāt, atpūsties un sportot, tas veido Siguldas ainavu un auru, kādu to pazīst gan siguldieši, gan pilsētas viesi un tūristi.

 

Salīdzinot Siguldu ar to, kāda pilsēta izskatījās, pirms gadiem pieciem vai desmit, ikvienam siguldietim nepārprotami ir redzams, ka tās attīstība pēdējos gados ir bijusi strauja un veiksmīga. Sekmīgi ir realizēti vairāki pilsētas attīstības projekti – ir atjaunots ielu apgaismojums, izveidoti veloceliņi, veikta gājēju celiņu izbūve u.c.

 

Es esmu siguldietis kopš dzimšanas un īstens Siguldas patriots jau trīsdesmit savas dzīves gadus. Esmu gandarīts par Siguldas veiksmīgo izaugsmi un man rūp tās turpmāka attīstība un pilnveidošana, tāpēc ar interesi sekoju līdzi notikumiem savā dzimtajā pilsētā.

 

Man tuvas ir dabai draudzīgās idejas – rūpes par mūsu apkārtējās vides aizsardzību, saudzēšanu un saglabāšanu m nākamajām paaudzēm. Vairākus gadus esmu strādājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, taču pirms dažiem gadiem atgriezos Siguldā, lai turpinātu savas darba gaitas Dabas aizsardzības pārvaldē. Kopš 2012.gada es esmu Latvijas Zaļās partijas biedrs. Darbojoties šajā partijā, vēlos sniegt ieguldījumu Siguldas attīstībā, lai mūsu pilsēta būtu skaista un sakopta, lai tā būtu ģimenēm, tūristiem, sportistiem un atpūtniekiem draudzīga pilsēta, un ikviens Siguldas iedzīvotājs būtu lepns par to, ka ir siguldietis!

 

Esmu izmantojis siguldiešiem sniegto iespēju iepazīties ar SIA „DMB” plānotajiem būvniecības metiem, kas sniedz ieskatu plānotajās būvniecības aprisēs Ausekļa ielā 4. Plašāk minētais projekts sabiedrībai ir zināms ar nosaukumu – „Kropotkina galerija”. Iepazīstoties ar šo projektu, man radās vairākas pārdomas – vai Siguldas novadā, kurā pēc pēdējiem iedzīvotāju skaitīšanas datiem, dzīvo aptuveni 17  tūkstoši iedzīvotāju ir vajadzīgs vēl viens liels tirdzniecības centrs? Siguldā jau atrodas trīs lieli tirdzniecības centri – „Šokolāde”, „Raibais suns”, universālveikala ēka ar pārtikas lielveikaliem RIMI, ELVI un Maxima. Domāju, ka šo tirdzniecības vietu piedāvāto produktu un pakalpojumu klāsts apmierina visdažādākās iedzīvotāju vēlmes un vajadzības. Turklāt, jāņem vērā fakts, ka siguldieši dodas iepirkties uz Latvijas galvaspilsētu. Vai tiešām Siguldai kā mazpilsētai būtu jākļūst līdzīgai Rīgai, kurā viens pie otra ir saslējušies neskaitāmi tirdzniecības centri?

Nespēju iztēloties Siguldu kā industrializētu pilsētu. Es to redzu kā zaļu – apkārtējai videi un cilvēkiem draudzīgu mazpilsētu, kurā ir viss nepieciešamais, lai cilvēkiem šajā vietā būtu ērti un patīkami dzīvot. Piekrītu, ka teritorija ap rekonstruēto un 2012.gada rudenī atklāto Dzelzceļa staciju ir jāsakopj un jāattīsta, taču, manuprāt, šajā vietā nedrīkstētu atrasties masīva vienlaidu apbūve, kas aizsedz skatam pievilcīgo Stacijas ēku un tam pieguļošo laukumu ar Laimas pulksteni.

 

Es aicinātu attīstīt Siguldas – zaļās pilsētas ideju, piemēram, plaša lielveikala vietā būvēt vienstāvu iepirkšanās galeriju no videi draudzīgiem materiāliem ar iekšējo laukumu, zaļumiem un atpūtas vietām. Šāda apbūve aizsargātu pilsētu no vilcienu radītā trokšņa un vienlaikus  būtu skaista un mājīga iepirkšanās vieta, kurā cilvēkiem būtu patīkami atrasties. Siguldā taču jau ir izveidots Spieķu parks, ir Svētku laukumus, kurā tiek atzīmēti mūsu tautai un valstij nozīmīgi svētki. Tās ir vietas, kas padara Siguldu unikālu un izceļ to citu Latvijas mazpilsētu starpā. Es kā dabai draudzīgu ideju piekritējs rosinātu atbalstīt tautiskās idejas pilsētas attīstības plānošanā un censtos nepieļaut lielu, industrializētu būvju veidošanu Siguldas ainavā!

 

Es uzskatu, ka jaunajā tirdzniecības vietā vajadzētu piedāvāt unikālus, tikai Siguldai un Latvijai raksturīgus produktus. Latvijā taču ir tik daudz vietējo uzņēmēju saražotās produkcijas – saldumi, medus, maize, ievārījumi, koka grebumi, rotaslietas u.tml. Atbalstīsim mūsu mazos un vidējos uzņēmējus!

 

Domājot par ģimenes ērtībām, uzsvaru vajadzētu likt ne vien uz tirdzniecības vietu izveidi, bet arī uz tām piegulošās apkārtējās vides sakopšanu – izveidot celiņus, uzstādīt soliņus un iekopt apstādījumus. Tādējādi vecāki kopā ar bērniem varēs baudīt patīkamu iepirkšanos un nesteidzīgi pavadīt laiku vēl vienā skaistā Siguldas vietā!

 


Normunds Lauskis 
siguldietis, Latvijas Zaļās partijas biedrs