JaunumiJaunumi

09.09.2016 15:47

Valsts prezidents R.Vējonis ar veselības ministri A.Čakšu pārrunā veselības aprūpes jautājumus

Veselības aprūpes nodrošināšana ir viena no valsts prioritātēm, tādēļ ir jāmeklē veidi, kā palielināt nozares finansējumu, kas šobrīd ir nepietiekami zems, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, 8.septembrī tiekoties ar veselības ministri Andu Čakšu. Tikšanās reizē piedalījās arī veselības ministres padomniece Alīda Vāne (LZP) un ministres biroja vadītāja Dace Preisa.

Vienlaikus Valsts prezidents norādīja, ka jāizvērtē valsts sniegto veselības aprūpes pakalpojumu klāsts, lai atrastu optimālāko modeli pieejamā finansējuma ietvaros. “Latvijai ir nepieciešami veseli un darba spējīgi iedzīvotāji. Tāpēc rūpīgi jāizvērtē principi, kas ir valsts sniegto veselības aprūpes pakalpojumu pamatā,” teica Raimonds Vējonis.

Lai mazinātu nelietderīgo pacientu izmeklējumu skaitu, kā arī nodrošinātu operatīvu datu saņemšanu, Raimonds Vējonis aicināja Andu Čakšu veselības pakalpojumu sniegšanā plašāk un aktīvāk izmantot jauno tehnoloģiju piedāvātās iespējas, kā arī pilnveidot elektroniskās datu uzskaites un reģistrēšanas sistēmas ārstniecības iestādēs.

Valsts prezidents uzsvēra, ka katram Latvijas iedzīvotājam nākotnē nepieciešama elektroniskās identifikācijas karte, kas, apvienojot iedzīvotāja autentifikāciju, identifikāciju un elektronisko parakstu, būtu primārais dokuments valsts un pašvaldību sniegto pakalpojumu saņemšanai. “Elektroniskā identifikācijas karte nodrošinās ne tikai ērtu valsts un pašvaldību pakalpojumu saņemšanu un sniegšanu, bet arī ļaus ietaupīt laiku un naudu, kā arī  uzlabos mūsu iedzīvotāju datu drošību”, norādīja Valsts prezidents.

Raimonds Vējonis sarunā ar veselības ministri arī norādīja, ka veselības aprūpes politikā pēc iespējas lielāka uzmanība jāpievērš rehabilitācijai. “Kvalitatīvs rehabilitācijas process ir ļoti nozīmīgs veselības aprūpes posms ar lielu ietekmi uz tautsaimniecību, jo ievērojami paātrina darba spējīgo personu pilnvērtīgu atgriešanos sabiedrībā un darba tirgū,” teica Valsts prezidents.

Avots: president.lv